Dziś punktualnie o godz. 9.30 wystartowali miłośnicy Nordic Walking w Otwartych Mistrzostwach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w marszu z kijkami. Impreza pomimo deszczowej aury zgromadziła miłośników tej formy ruchu, którzy ścigali się nie tylko po miano najlepszych chodziarzy, ale również cenne nagrody.

Z numerem 1 wystartował jeden z instruktorów i pomysłodawców Nordic Walking w Stowarzyszeniu, jego Prezes Marcin Spitalniak. Dla niektórych ważny był czas, dla innych próba zmierzenia się ze swoimi słabościami, a także udowodnienie sobie na co go stać.

Bardzo ważna jest sama definicja marszu Nordic Walking: Marsz NW jest to przemieszczanie się ruchem naprzemiennym krokami do przodu, z zachowaniem stałego kontaktu z ziemią, w taki sposób że nie jest widoczna gołym okiem jednoczesna utrata kontaktu obu stóp z podłożem. Podczas marszu używa się specjalnie wykonanych kijków. Zaleca się stosowanie techniki fitness.

Jak wspomniałem na zawodach nie zabrakło naszych przedstawicieli, oprócz wspomnianego wcześniej Marcina, w zawodach wzięli udział Marlena, Piotrek i Grzegorz. Uczestnikom gratulujemy odwagi, a innym życzy śmiałości w kolejnych zawodach. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane wieczorem lub jutro.

 Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, a innych już informujemy o planach kolejnych imprez. W 2010 planowane są Otwarte Mistrzostwa Wrocławia oraz Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Wszystko wskazuje na to, że nasza organizacja będzie współorganizatorem tych imprez.