Piątek, 7 sierpnia br., godz. 19:00 – dokładnie wtedy w siedzibie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN stworzona została lista wybranych przez nas wolontariuszy na Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej Kobiet

Niespełna 80 – tyle kwestionariuszy wpłynęło w ciągu 15 dni rekrutacji. Co ciekawe, 59 % zgłaszających się stanowiły kobiety!

Wybór reprezentatywnej grupy wolontariuszy spośród zakwalifikowanych nie był łatwy. Jednak po długich obradach 3 osobowa komisja rekrutacyjna do współpracy przy Mistrzostwach Europy Kobiet w Piłce Siatkowej Kobiet, które we Wrocławiu odbywać się będą w dniach 25 – 27 września, zaprosiła 45 szczęśliwców.

Obszary, w jakich działać będą nasi wolontariusze to m.in.: obsługa widowni, biura zawodów i biura prasowego, pomoc techniczna, subrecepcja w hotelach, obsługa VIP-ów bądź opieka nad drużynami. Kryteria, jakimi kierowano się podczas wyboru, dostosowane były odpowiednio: do funkcji, jaką uczestnik będzie pełnił oraz uzależnione od zdolności interpersonalnych podanych w kwestionariuszu.

 Mamy nadzieję, że wybrani wolontariusze właśnie dzięki swoim,  zaangażowaniem, kreatywnością, komunikatywnością, dyscypliną, umiejętnością podejmowania decyzji, a także bardzo dobrą znajomością języków obcych przyczynią się do sukcesu przedsięwzięcia! Wierzymy również, że doświadczenie zdobyte podczas pracy w ramach tak dużej międzynarodowej imprezie zaowocuje sukcesami na przyszłość – w pracy zawodowej jak i życiu osobistym.

 

Arkadiusz Chrobak

Koordynator ds. wolontariatu