Dla wszystkich miłośników Nordic Walking mamy miłą niespodziankę! W niedzielę 13 września w ramach 27. Wrocław Maratonu nasze Stowarzyszenie organizuje marsz z kijkami. Impreza odbędzie się dzięki współpracy z organizatorem Maratonu Młodzieżowym Centrum Sportu.

Impreza ma na celu promocję Nordic Walking i ukazanie tej formy ruchu jako spaceru dla wszystkich dużych i małych. Po zakończeniu Olimpijskiej Mili dla zainteresowanych, którzy wcześniej wyrażą chęć, odbędzie się zwykły spacer dla początkujących w okolicach Stadionu Olimpijskiego.

Olimpijska Mila wystartuje chwilę po starcie 27. Maratonu Wrocław, na dystansie 1600 m (mila morska) rywalizować będą amatorzy biegania oraz miłośnicy Nordic Walking.

TERMIN i MIEJSCE:

Spacero-Bieg odbędzie się 13.09.2009 r. w ramach 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.

 • Start o godzinie 09:15.
 • Stadion Olimpijski we Wrocławiu, al. Paderewskiego 35.
 • TRASA i DYSTANS:   

  START i META – biegu będą znajdować się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w miejscu Startu i Mety 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.
  Trasa biegu:

  • al. zachodnia Stadionu Olimpijskiego;
  • skręt w prawo w al. Paderewskiego;
  • skręt (na wysokości ul. Noskowskiego) w prawo na tereny Stadionu Olimpijskiego;
  • drogi wewnętrzne Stadionu Olimpijskiego;
  • skręt w lewo na al. zachodnią Stadionu Olimpijskiego;
  • meta – brama pergoli;
  • dystans – 1609 m (1 mila).

  Każdy zgłoszony zweryfikowany zawodnik otrzyma numer startowy, a pierwszych dwa tysiące zgłoszonych i zweryfikowanych  zawodników otrzyma koszulki z logo „NATUR KAPS – MILA OLIMPIJSKA”.

  Po ukończeniu biegu pierwszych 2000  osób otrzyma zestaw upominkowy od firmy HASCO-LEK.

  Wśród wszystkich uczestników  którzy ukończą bieg zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę HASCO-LEK: skuter, sprzęt sportowy, sprzęt RTV. Warunkiem udziału w losowaniu jest ukończenie biegu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych ,czytelne wypełnienie i złożenie kuponu konkursowego do urny znajdującej się w okolicy mety oraz  uczestniczenie w losowaniu i osobisty odbiór nagrody za okazaniem numeru startowego.

  Nasza Fanowska grupa otrzyma dodatkowo specjalne oznaczenie dla uczestników, napój oraz upominek.

  Prosimy nie czekać do ostanie chwili ze zgłoszeniami!

  Regulamin biegu – regulamin

  Zgłoszenia chętnych do przebycia trasy biegu z kijkami będą przyjmowane na poniższy adres i przekazane organizatorom biegu. Konieczne jest podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz adresu zamieszkania. Prosimy o również o informację  czy posiadają Państwo własne kije. Dysponujemy ich ograniczoną liczbą, dlatego warto się pośpieszyć. W razie wyczerpania sprzętu uczestnicy startują z własnymi kijami. W potwierdzeniu otrzymania maila zgłoszeniowego poinformujemy, czy są jeszcze dostępne.

  Zapraszamy i czekamy na zapisy!

  Kasia Moskal

  e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

  kom.: +48 501 158 301