W ramach 27. Maratonu Wrocław organizowany jest bieg Olimpijska Mila. Oprócz spaceru z kijkami po trasie biegu mamy również propozycję dla biegaczy. Ruszają zapisy do startu w naszej grupie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN. 

 Impreza promuje sposób spędzania wolnego czasu, jakim jest bieganie. Jest otwarta, zatem udział może wziąć każdy. Olimpijska Mila wystartuje chwilę po starcie 27. Maratonu Wrocław, na dystansie 1600 m (mila morska) rywalizować będą amatorzy biegania oraz miłośnicy Nordic Walking.

 Organizujemy nasza „FANowską” grupę, która wystartuje w biegu „pod egidą” Stowarzyszenia. Wiemy, że start w grupie może zmotywować tych najbardziej niezdecydowanych. Dystans biegu jest krótki, więc nawet początkujący dobiegną do mety bez problemu. Szczegóły dotyczące spotkania przed biegiem będą zamieszczone jeszcze na naszej stronie www.

Członkowie grupy FAN otrzymają specjalne oznaczenie uczestnika, napój oraz upominek.  

Zapisy na bieg w naszej grupie przyjmowane są mailowo na adres bieganie@fan.org.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia i adresu zamieszkania (wymóg organizatora). Zgłoszenia prześlemy mailowo organizatorom, zatem nie ma potrzeby zapisywania się po raz drugi na adres Młodzieżowego Centrum Sportu. 

Zapisami na bieg grupy FAN zajmuje się :

                                                                 Agata Bogucka

                                                               bieganie@fan.org.pl

                                                                 tel: 605 069 547

 

Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące biegu, regulamin oraz informacje o niespodziankach, jakie przygotował organizator.  

TERMIN i MIEJSCE:

Spacero-Bieg odbędzie się 13.09.2009 r. w ramach 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.

 • Start o godzinie 09:15.
 • Stadion Olimpijski we Wrocławiu, al. Paderewskiego 35.
 • TRASA i DYSTANS:   

  START i META – biegu będą znajdować się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w miejscu Startu i Mety 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.
  Trasa biegu:

  • al. zachodnia Stadionu Olimpijskiego;
  • skręt w prawo w al. Paderewskiego;
  • skręt (na wysokości ul. Noskowskiego) w prawo na tereny Stadionu Olimpijskiego;
  • drogi wewnętrzne Stadionu Olimpijskiego;
  • skręt w lewo na al. zachodnią Stadionu Olimpijskiego;
  • meta – brama pergoli;
  • dystans – 1609 m (1 mila).

  Każdy zgłoszony zweryfikowany zawodnik otrzyma numer startowy, a pierwszych dwa tysiące zgłoszonych i zweryfikowanych  zawodników otrzyma koszulki z logo „NATUR KAPS – MILA OLIMPIJSKA”.

  Po ukończeniu biegu pierwszych 2000  osób otrzyma zestaw upominkowy od firmy HASCO-LEK.

  Wśród wszystkich uczestników  którzy ukończą bieg zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę HASCO-LEK: skuter, sprzęt sportowy, sprzęt RTV. Warunkiem udziału w losowaniu jest ukończenie biegu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych ,czytelne wypełnienie i złożenie kuponu konkursowego do urny znajdującej się w okolicy mety oraz  uczestniczenie w losowaniu i osobisty odbiór nagrody za okazaniem numeru startowego.

  Regulamin biegu – regulamin