Doczekaliśmy się momentu, gdy wrocławianie grają w Reprezentacji Polski. Już jutro i w sobotę wychowankowie Gwardii Wrocław wystąpią we Hali Stulecia w ramach rozgrywek Ligi Światowej przeciwko reprezentacji Wenezueli. Są jeszcze bilety na to spotkanie.

Ostatni raz Liga Światowa gościła we Wrocławiu w siedem lat temu. Wtedy nasi siatkarze dwukrotnie 3:1 pokonali reprezentację Portugalii.

Po zeszłorocznej Grand Prix kobiet, światówka będzie kolejną wielką imprezą witającą do Wrocławia. We wrześniu w stolicy Dolnego Śląska zmierzy się również jedna z grup kobiecych Mistrzostw Europy. Być może to spowoduje, że miasto spojrzy inaczej na inne dyscypliny sportu. Nie samym EURO i piłką nożną świat żyje.

We wrześniu 2008 roku kibice zamarli po wycofaniu się najbardziej utytułowanego zespołu w historii polskiej koszykówki. W tym sezonie aspirująca do Plus Ligi Gwardia Wrocław spadła z I ligi do II, a po wycofaniu się głównego sponsora wycofała zespół z II ligi i zagra w III. Tak więc kolejny klub powoli znika z mapy Wrocławia. Poza wielkim Śląskiem budowanym przez potężnego inwestora jakim jest Solarz, w najwyższej klasie występują tylko piłkarki AZS Wrocław, żużlowcy Atlasa oraz siatkarski Gwardii Wrocław. Miejmy nadzieję, że już jako kibice nie będziemy zaskakiwani informacjami o wycofywaniu czy rozwiązywaniu wrocławskich klubów, a tylko o ich walce o najwyższe cele.

W cieniu upadku jednego z bardziej utytułowanych klubów siatkarskich, do Wrocławia zawitają reprezentanci kraju, którzy swoją przygodę rozpoczęli właśnie we Gwardii Wrocław. Mówimy tu o atakujących Marcelu Gromadowskiemu oraz Jakubie Jaroszu.

Obaj teraz pod nieobecność Mariusza Wlazłego stanowią o sile polskiego ataku, w Wenezueli Jakub Jarosz zagrał świetnie, jak będzie we Wrocławiu? Chyba nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, jak powtórzenie wyników z Ameryki Południowej (3:2 i 3:0).

Jeżeli nie masz biletu, możesz jeszcze go kupić!

Bilety na występy podopiecznych trenera Daniela Castellaniego w Hali Stulecia nie rozeszły się tak szybko, jak na spotkania w Łodzi. Wtedy trudno było wejść na stronę internetową, bo zawieszały się serwery. Jedynym dystrybutorem wejściówek jest ticketpro.pl.

– Sprzedaż internetową zakończyliśmy już dawno, bo teraz nie mielibyśmy pewności, że bilety dojdą na czas – poinformował przedstawiciel firmy. – Wciąż jeszcze można jednak kupić pojedyncze wejściówki we wszystkich trzech strefach – dodaje.

Przypomnijmy, że bilety są w cenie 50, 70 i 90 złotych. Lista punktów sprzedaży dostępna jest na ticketpro.pl. We Wrocławiu jest to m.in. sieć sklepów EMPiK (Rynek 50, Pasaż Grunwaldzki, Kościuszki 21/23).

Tylko pojedyncze oferty znaleźć można na popularnych internetowych serwisach aukcyjnych i najczęściej są one niewiele droższe niż pierwotnie.