W niedzielę szef UEFA Michel Platini odwiedził trzy z polskich miast-organizatorów Euro 2012. Wieczorem zawitał do Wrocławia. Zwiedził Rynek, Ostrów Tumski, plac budowy stadionu na Maślicach, oraz obejrzał specjalny pokaz na fontannie multimedialnej.

Michel Platini przyjechał do Polski w niedzielę rano. Zanim dotarł do stolicy Dolnego Śląska odwiedził Gdańsk i Poznań. Na Pomorzu spotkał się z Lechem Wałęsą. Zjadł razem z nim, oraz prezesem PZPN Grzegorzem Latą, wystawny lunch na wyspie Ołowianka. Następnie wybrał się na rejs po Wełtawie i spacer po Starym Mieście.

Wrocław zaskoczył gościa z UEFA wodnym pokazem multimedialnym. Na ekranie stworzonym z rozproszonej mgiełki Platini zobaczył samego siebie oraz Grzegorza Latę, czy też stadion na Maślicach. Pierwszą część projekcji zobaczyć można np. tutaj.

Prezydent UEFA nie określił, które z miast jest najbardziej zaawansowane w przygotowaniach. Stwierdził, że każde ma inny harmonogram, a on osobiście nie martwi się o Polskę, lecz problemy widzi wciąż na Ukrainie. Rząd naszych sąsiadów ograniczył ostatnio o 22% budżet na organizację turnieju. Jest to jednak spowodowane zmniejszeniem się liczby miast-organizatorów na Ukrainie.

Przed wizytą Michela Platiniego w Polsce, w Nyonie spotkali się Martin Kallen, dyrektor departamentu ds. EURO w UEFA, oraz polscy i ukraińscy organizatorzy turnieju. Dyskutowano m.in. o dystrybucji i wyglądzie biletów, uniformach organizatorów, czy też specjalnym logo.