Czy siedemnastokrotny Mistrz Polski wróci jeszcze na polskie parkiety koszykarskich rozgrywek? Nadzieję na to mają fani i pasjonaci wrocławskiego basketu. Postanowili oni wziąć sprawę w swoje ręce. O co chodzi? Sprawdź już teraz!

 Na stronie internetowej www.slask-reaktywacja.pl od 13 lipca można wyrazić swoją aprobatę i się podpisać pod następującymi słowami pomysłodawców oraz organizatorów tej wielkiej koszykarskiej akcji:

„My, kibice wrocławskiego sportu pragniemy pokazać władzom miasta Wrocławia, a także całej sportowej Polsce z jakim wielkim zapotrzebowaniem na kluby sportowe mamy do czynienia w stolicy Dolnego Śląska i jak istotny jest to obszar dla lokalnej społeczności. Z niepokojem przyglądamy się w ostatnim czasie, jak jeden po drugim upadają wrocławskie legendy klubowe i pragniemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące przyszłości sportu we Wrocławiu, który aspiruje przecież do wizerunku nowoczesnego i stale rozwijającego się miasta europejskiego. Nasze obawy narastały zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy z sekcji tak utytułowanych klubów naszego miasta jak Śląsk i Gwardia dochodziły zatrważające sygnały, stawiające pod dużym znakiem zapytania ich przyszłość w ligowej rzeczywistości. Chcielibyśmy uzyskać publiczną odpowiedź, czy nasze miasto bez sportu na najwyższym poziomie, który przez długie lata był jego wizytówką i dostarczał wrocławianom niezapomnianych wrażeń, może się obejść!?

Nie powiodły się próby reaktywowania sekcji koszykówki Śląska Wrocław, z olbrzymimi problemami borykają się szczypiorniści Śląska, a grywające ostatnio regularnie w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarki Gwardii Wrocław walczą o możliwość startu w europejskich pucharach, podczas gdy siatkarze o byt na zapleczu ekstraklasy i możliwość powrotu na jej boiska.

Chcemy również uzyskać odpowiedź na pytanie, co z zapewnieniami władz miasta o wsparciu wymienionych klubów, którym pomoc obiecywały jeszcze niedawno. Pamiętamy też zdecydowane zapewnienia, że miasto wspomoże reaktywację koszykarskiego Śląska, o ile znajdzie się sponsor, który zdecyduje się zainwestować w klub.

Pragniemy publicznie wyrazić nasze zaniepokojenie dochodzącymi nas informacjami o problemach finansowych kolejnych organizacji sportowych we Wrocławiu i zapytać, gdzie mamy w tym wszystkim odnaleźć się my, kibice, gdy nasze ukochane kluby odchodzą w niebyt lub nie mogą w normalnych warunkach rywalizować na arenach europejskich i krajowych.

Na pomoc wszystkim tym klubom jest jeszcze czas w tym sezonie, z reaktywacją koszykarskiego Śląska włącznie. Są bowiem ludzie i organizacje zdecydowane wesprzeć to przedsięwzięcie, jednak ciągle potrzeba wsparcia wrocławskich urzędników. Bez tego wsparcia nie uda się reaktywacja wrocławskiej koszykówki, jak również nie uda się rozwiązać problemów szczypiornistów, siatkarzy i siatkarek.”

Akcję poparło już ponad 3100 osób, wśród nich znalazł się także Marcin Gortat – jedyny polak w NBA

Organizatorzy w celu wypromowania swojego pomysłu zachęcają wszystkich, by przybyli na wrocławski Rynek w sobotę 18 lipca, na godz. 18:00. 

Jeżeli chcesz zobaczyć jeszcze legendę Polskiej koszykówki w akcji to zagłosuj, namów rodzinę, kolegów, przyjaciół i innych – wspólnymi siłami łatwiej będzie osiągnąć sukces, a może w przyszłości zobaczymy się w Hali Orbita oglądając koszykarskie potyczki o Mistrzostwo Polski.