Nad tym niezwykle ciekawym wyzwaniem nasze Stowarzyszenie objęło patronat, już niedługo szerszy wywiad z uczestnikami rajdu, póki co zachęcamy do przeczytania zapowiedzi niezwykłej wyprawy na dwóch kółkach, której inicjatorem jest Piotrek Stokłosa.

 

Już dawno, bo w wieku trzynastu lat, w głowie zakiełkował mu pomysł, by kiedyś objechać nasz kraj dookoła. Wtedy było to czymś odległym i niemal niemożliwym do zrealizowania, teraz ma szansę stać się faktem już wkrótce. Dziś mając 25 lat i u boku pozostałych uczestników rajdu (kochaną dziewczynę Asię, przyjaciela Mateusza oraz Kingę i Łukasza), Piotrek zdaje sobie sprawę, że w tegoroczne wakacje zacznie razem z nimi realizować swoje marzenie!

Przejechanie rowerem Polski wzdłuż jej granic pozwoli na to, by niemal każdego dnia poruszać się wśród innych krajobrazów, innych ludzi, czy innej architektury. Przez trzydzieści dni jazdy dookoła naszego kraju mamy możliwość pokonać Bory Dolnośląskie, Karkonosze, Beskidy, Tatry, Bieszczady, Roztocze, Polesie, Podlasie, pojezierza, Mazury, Żuławy Wiślane, wybrzeże Bałtyku i masę innych krain geograficznych odwiedzając przy tym setki miast, miasteczek i wiosek. Wiemy, że to co uda nam się zobaczyć, zostanie w naszej pamięci do końca życia.

Głównym celem jest pokonanie trasy jaką sobie wytyczyli. Wierzymy razem z nimi, że cel uda im się osiągnąć. Mają na to wygospodarowane 30 dni i w tym czasie muszą codzienne przejechać ok. 125 kilometrów. Nie będzie to łatwe, ale wierzymy jednak że wszystko się uda. Pokonując na rowerach trasę biegnącą wzdłuż granic Polski będziemy propagować aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu.

Przez 30 dni jazdy będziemy spełniać swoje marzenie. Mamy nadzieję, że nasza wyprawa będzie inspiracją dla innych, którzy czekają na spełnienie swoich.

W połowie sierpnia chcemy powiedzieć „udało się!” i cieszyć się z naszego sukcesu. Do tego jednak droga daleka, kręta i górzysta. Pokonamy ją jadąc na rowerach. My przecież uwielbiamy to robić! Więc musi się udać

Trzymajcie kciuki!

Więcej o wyprawie znajdziecie TUTAJ