Nasze Stowarzyszenie objęło patronat nad kolejnym rowerowym wyzwaniem. Tym razem jest to cykl wypraw „Rowerem 4 krańce Polski„. Jak już wcześniej zapowiadali organizatorzy na swojej stronie internetowej, wybierają się oni na wyprawę rowerową, w tym roku celem jest Przylądek Rozewie.

Już jest termin!

Cały czas poszukiwano patronów medialnych i sponsorów. Wysyłaliśmy informacje mailowo do różnych firm i instytucji. Uruchomiliśmy Nasze wszelkie znajomości w tym celu. Cały czas spływają do nas odpowiedzi od patronatów medialnych, a grono sponsorów jeszcze się powiększa.

Ustaliliśmy termin wyjazdu oraz bardziej szczegółowo opracowaliśmy trasę. Termin wyjazdu naszego „Wielkiego” projektu rowerowego „Rowerem 4 krańce Polski” ustaliliśmy na 15 lipca 2009 r. To jest ten dzień, w którym wyjeżdżamy z naszego pięknego miasta, by po 11 dniach dotrzeć do naszego celu, najbardziej wysunięty punkt na północy Polski – Przylądek Rozewie. Nie spieszymy się zbytnio, ponieważ z naszej wyprawy nie robimy wyścigu. Chcemy nie tylko dojechać do celu, ale także zwiedzić nasz piękny kraj ojczysty. Szczegółowy plan naszego wyjazdu przedstawia się następująco:

1 dzień Sosnowiec – okolice Częstochowy

2 dzień okol. Częstochowy – okol. Wielunia (Radoszewice)

3 dzień okol. Wielunia – okol. Russowa

4 dzień okol. Russowa – Licheń Stary

5 dzień odpoczynek i zwiedzanie

6 dzień Licheń Stary – okol. Nieszawy

7 dzień okol. Nieszawy – okol. Radzynia Chełmińskiego

8 dzień okol. Radzynia Chełmińskiego – okol. Malborka

9 dzień okol. Malborka – okol. Trójmiasta

10 dzień odpoczynek i zwiedzanie

11 dzień okol. Trójmiasta – CEL NAZEJ WYPRAWY – 54°50´ N

To jest oczywiście orientacyjny plan wyjazdy z noclegami, których również poszukujemy w okolicach wymienionych miejscowości. Od ostatniej zapowiedzi nasze prace w kierunku przygotowań do wyjazdu szybko postępują do przodu. Stworzyliśmy logo naszej wyprawy.

Postanowiliśmy również, że zrobimy pamiątkowe koszulki, na których będzie umieszczone nasze logo, a każda z nich będzie podpisana – by nikt jej nie zamienił i chodził w swojej. Te koszulki będą nam towarzyszyły cały czas, więc jeśli na swojej drodze zobaczysz 5 osób, w jednakowych koszulkach i z tym logiem, to będziesz wiedział, że to my:

  • Grzegorz Maciejewski
  • Sebastian Redziak
  • Joanna Węgrzynowicz
  • Joanna Śliwińska
  • Paweł Cicirko

Celem naszej wyprawy jest „zdobycie” czterech najdalej wysuniętych punktów Polski:

  • na północy – Przylądek Rozewie – 54°50´ N
  • na południu szczyt Opołonek w Bieszczadach – 49°00´ S
  • na wschodzie kolano Bugu na południowy wschód od Horodła – 24°08´ E
  • na zachodzie kolano Odry na południowy zachód od Cedyni – 14°07´ W

Nie mniej ważnym celem jest także zachęcanie do aktywnego wypoczynku, jakim jest turystyka rowerowa. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do stale rosnącego grona naszych sponsorów prosimy pisać na adres rowerem4krancepolski@gmail.com. Za pośrednictwem tego maila można się z nami skontaktować w sprawach związanych z wyprawą. O wyprawie można również przeczytać na stronie wyprawy www.wyprawy.zafriko.pl. Wyprawa zostanie opisana w lokalnej prasie.