Krakowski Klub Podróżników zaprasza na kolejne spotkania z podróżami. W czerwcu proponuje Kubańskie wehikuły czasu oraz Mongolia – daleko od współczesnej cywilizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Krakowa na spotkania z miłośnikami podróży.

Program na dwa kolejne spotkania i slajdowiska Klubu Podróżników:

  • Kubańskie wehikuły czasu

Kiedy: 15 czerwiec 2009, godz. 19:00

Gdzie: Klub Śródziemie, Plac Wszystkich Świętych 8

Goście: Dominika Dąbrowska

Wstęp wolny

Zapraszamy Was na wycieczkę do kraju, gdzie czas zatrzymał się 50 lat temu. Gdzie po ulicach mkną majestatyczne amerykańskie limuzyny. Gdzie gorąca salsa przeplatana jest łzami. Gdzie bieda sąsiaduje z luksusowymi kurortami wypoczynkowymi. Gdzie radości Kubańczyków towarzyszy tęsknota za wolnością….

Zapraszamy Was na opowieść o wyprawie trzech kobiet po wyspie cygar, rumu i… ”

Dominika Dąbrowska – ekspertka od uników przed naciągaczami w różnych zakątkach świata, wiecznie niepoprawna optymistka, maniakalna bywalczyni podróżniczych spędów, wciąż nienasycona eksploratorka naszego globu, fotoamatorka z ambicjami.

  • Mongolia- daleko od współczesnej cywilizacji

Kiedy: 22 czerwiec 2009, godz. 19:00

Gdzie: Klub Śródziemie, Plac Wszystkich Świętych 8

Goście: Piotr Derkowski

Wstęp wolny

Daleko od zegarka, komórki, telewizji… Krystalicznie czyste jeziora i rzeki, znajdujące się na ogromnej przestrzeni zakończonej jedynie pasmem gór, na których pną się gęste kolorowe lasy… Między nimi białe jurty, porozrzucane rzadko na szerokim stepie… A w nich – nomadowie, potomkowie Czyngis-Chana- przyjacielscy, otwarci, zawsze gotowi pomóc.

Kraina żywiołów! Gorące pustynne słońce, nieskazitelne niebo, ale także ciężkie, ostre mrozy. To cały urok Mongolii! Sprawia, iż jedni zarzekają się, że nigdy tu nie wrócą, a inni nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu i wracają co rok. Miejsce, gdzie wydawałoby się, że nie ma nic, a jednak jest wszystko co najpiękniejsze.

Piotr Derkowski – prywatnie: ojciec i mąż, zawodowo: lekarz weterynarz

Ponadto kończy się głosowanie internautów na „Najpiękniejszą Górę Świata” a wystawa pokonkursowa będzie od 16 czerwca w Kopalni Soli w Wieliczce 135 m pod ziemią.  Prace nadesłane na konkurs i spełniające wymogi regulaminu (dostępnego na: http://www.klubpodroznikow.eu). Wyniki konkursu z nagrodzonymi pracami zostaną podane w poniedziałek na portalu onet.pl podróże i na stronie Klubu Podróżników

Klub Podróżników – Onet.pl Podróże

www.klubpodroznikow.eu