Za nami już trzy weekendy z Ligą Światową. Nadszedł czas na kolejny. 3 i 4 lipca reprezentacja polskich siatkarzy prowadzona przez Daniela Castellaniego rozegra mecz z Wenezuelą. Odbędzie się on we Wrocławiu w Hali Stulecia.

Do Wrocławia przyjedzie reprezentacja młodych, zdolnych siatkarzy, dla większości których tegoroczna Liga Światowa jest pierwszym zetknięciem się z siatkówką na międzynarodowym poziomie. Po raz pierwszy rozgrywki LŚ nie są priorytetową dla Polaków sprawą. Pojedynki z Brazylią, Wenezuelą i Finlandią mają być poligonem doświadczalnym dla nowego trenera, oraz okazją do wypromowania się dla zawodników, którzy do tej pory nie występowali w biało-czerwonej koszulce.

Przegląd zaplecza reprezentacji okazał się już bardzo owocny. Z dobrej strony pokazali się Grzegorz Łomacz, Marcel Gromadowski, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, czy też Bartosz Kurek. Swoją użyteczność potwierdzili Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb i Paweł Woicki, których w reprezentacji mogliśmy już obserwować. Silną podporą dla kolegów jest Michał Bąkiewicz, który wśród składu w większości debiutantów jest weteranem. Pierwsze kroki na parkiecie postawili też Michał Ruciak, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski.

Mecze, które się już odbyły, pokazały, że polska kadra posiada szeroką ławkę rezerwowych będących w stanie grać na równi z najlepszymi. Potwierdzają to wygrane w Caracas z Wenezelą (3:2 i 3:0). Niestety wszystkie 4 mecze z Brazylią Polska przegrała. W Sao Paulo uległa Canarinhos 1:3 i 0:3, a w Łodzi dwukrotnie 0:3.

Drużyna Daniela Castellaniego ma wciąż szansę na awans z fazy grupowej. Jest faworytem meczów z Wenezuelą w najbliższy weekend. Hala Stulecia nie pomieści tylu widzów ile nowa arena w Łodzi (13,5 tys. miejsc), ale z pewnością doping kibiców pomoże Polakom sięgnąć po komplet punków. Oba mecze planowane są na godzinę 20:00.

Są jeszcze bilety!

Przypomnijmy, że bilety są w cenie 50, 70 i 90 złotych. Lista punktów sprzedaży dostępna jest na ticketpro.pl. We Wrocławiu jest to m.in. sieć sklepów EMPiK (Rynek 50, Pasaż Grunwaldzki, Kościuszki 21/23).