Już dawno, bo w wieku trzynastu lat, w mojej głowie zakiełkował pomysł, by kiedyś objechać nasz kraj dookoła. To co wtedy było czymś odległym i niemal niemożliwym do zrealizowania ma szansę stać się faktem już wkrótce. Dziś mając 25 lat i u boku takie osoby jak moją kochaną dziewczynę Asię, przyjaciela Mateusza oraz Kingę i Łukasza, wiem że w tegoroczne wakacje zacznę razem z nimi realizować swoje marzenie!

Przejechanie rowerem Polski wzdłuż jej granic pozwoli na to, by niemal każdego dnia poruszać się wśród innych krajobrazów, innych ludzi, czy innej architektury. Przez trzydzieści dni jazdy dookoła naszego kraju mamy możliwość pokonać Bory Dolnośląskie, Karkonosze, Beskidy, Tatry, Bieszczady, Roztocze, Polesie, Podlasie, pojezierza, Mazury, Żuławy Wiślane, wybrzeże Bałtyku i masę innych krain geograficznych odwiedzając przy tym setki miast, miasteczek i wiosek. Wiemy, że to co uda nam się zobaczyć, zostanie w naszej pamięci do końca życia.

NASZE CELE:

Naszym głównym celem jest pokonanie trasy jaką sobie wytyczyliśmy. Mamy na ten cel wygospodarowane 30 dni i w tym czasie musimy zrealizować nasz plan. Nie będzie to łatwe, bo odcinki dzienne będą oscylowały w granicach 125 kilometrów, wierzymy jednak że wszystko się uda. Pokonując na rowerach trasę biegnącą wzdłuż granic Polski będziemy propagować aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Chcemy ludziom pokazać, że jazda na rowerze może być doskonałym sposobem na przemieszczanie się nawet na bardzo długich dystansach, co pozwala na dokładne poznawanie pięknych zakątków naszego kraju. Sami liczymy na to, że podczas naszej wyprawy odwiedzimy setki niezwykłych miejsc. To co zobaczymy uwiecznimy na zdjęciach, którymi po powrocie podzielimy się z bliskimi, znajomymi i wszystkimi osobami zainteresowanymi naszą wyprawą.

WSPARCIE:

Nasza wyprawa spotkała się z ciepłym przyjęciem przez władze lokalne, dzięki czemu udało nam się uzyskać patronat honorowy Burmistrzów Jasienia i Żar oraz Starosty Żarskiego. Projekt został poparty również przez Pana Senatora Władysława Sidorowicza, który jest Przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, propaguje on wśród wrocławian wykorzystywanie roweru jako środka transportu w mieście.

Zdobyliśmy również liczny patronat medialny. Współpracując z różnymi mediami udaje nam się promować nasze przedsięwzięcie. Dzięki temu trafiamy do wielu odbiorców, którzy mogą poznać nasz pomysł na spędzenie wakacji przy wykorzystaniu roweru. Niektórzy z naszych patronów będą starać się relacjonować nasze bieżące poczynania na trasie. Za ich pośrednictwem podzielimy się z wszystkim zainteresowanymi relacją z wyprawy, jak również zdjęciami z trasy.

Mamy również jednego sponsora, którym jest sklep rowerowy Szumgum.com.  Ze strony sklepu otrzymaliśmy spore wsparcie sprzętowe, dostaliśmy przyczepkę rowerową Extrawheel wraz z sakwami oraz udzielono nam dużego rabatu na pozostały asortyment oferowany przez Szumgum.com.

Nie byłoby też naszej wyprawy bez wsparcia i pomocy naszych rodziców, którzy pomagają nam jak tylko mogą. Cieszy, że projekt wyprawy dookoła Polski tak bardzo ich zainteresował i zaabsorbował.

DANE WYPRAWY:

Data rozpoczęcia: 13 lipca 2009
Planowana data zakończenia: 11 sierpnia 2009
Początek i koniec trasy: Jasień (woj. lubuskie)
Długość trasy: 3750 km
Ilość uczestników: 5
Ilość gości na trasie: jeszcze niewiadomo 😉
 Środek transportu: rower
 Sposób przewożenia bagażu: sakwy przewożone bagażnikach i/lub przyczepce
 Noclegi: namiot, ewentualnie agroturystyka
Strona wyprawy: http://dookolapolski.xn.pl

Przez 30 dni jazdy będziemy spełniać swoje marzenie. Mamy nadzieję, że nasza wyprawa będzie inspiracją dla innych, którzy czekają na spełnienie swoich.

W połowie sierpnia chcemy powiedzieć „udało się!” i cieszyć się z naszego sukcesu. Do tego jednak droga daleka, kręta i górzysta. Pokonamy ją jadąc na rowerach. My przecież uwielbiamy to robić! Więc musi się udać

Trzymajcie kciuki!

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl