TRASA:

Trasa jest wytyczona niemal w stu procentach wzdłuż granic Polski. Chcemy przejechać przez wszystkie miejscowości, które są wytypowane przez PTTK w regulaminie Rajdu Kolarskiego Dookoła Polski. Nasza trasa została jednak nieco zmodyfikowana, tak by odpowiadała naszym potrzebom. Jej łączna długość powinna wynieść nie więcej niż 3900 kilometrów, które chcemy pokonać w ciągu 30 dni to daje średnio 130 kilometrów dystansu dziennego. Podczas przejeżdżania tego dystansu będziemy także się wspinać na górskie przełęcze i inne liczne wzniesienia, które napotkamy na trasie, w efekcie w ciągu całej wyprawy pokonamy w sumie około 28300 metrów przewyższenia.

Na początku chcemy przejechać najcięższą część trasy, a więc pokonać góry. Następnie wschodnią granicą udamy się na północ, by jadąc wzdłuż wybrzeża znaleźć się w Międzyzdrojach, z których zostanie już stosunkowo niewiele kilometrów do zakończenia naszej przygody. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stawiamy przed sobą ciężkie wyzwanie ale jesteśmy dobrej myśli. Rower to przecież nasza pasja i sposób na życie. Dołożymy więc wszelkich starań, by spełnić nasze marzenie i objechać Polskę dookoła w ciągu trzydziestu dni.

MAPKA Z ORIENTACYJNYM PRZEBIEGIEM TRASY:

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl