Dzisiaj w Wodzisławiu Śląskim rozstrzygnęły się losy pierwszego w tym sezonie piłkarskiego trofeum. WKS wykorzystał swoją szansę i pokonał Odrę Wodzisław 1:0! Zwycięstwo wrocławianom zapewnił w 31. minucie Krzysztof Ulatowski.

Już w pierwszych minutach spotkania wodzisławianie stanowili zagrożenie pod bramką Wojciecha Kaczmarka, ale brakowało im skutecznego wykończenia akcji. Pierwszą groźną okazję podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mieli po ok. kwadransie gry. W 18. minucie strzał Marka Gancarczyka z ostrego kąta obronił Adam Stachowiak. Od tego momentu wrocławianie zaczęli stwarzać widoczną przewagę na boisku.

Kilkanaście minut później bramkarz Odry musiał uznać wyższość Krzysztofa Ulatowskiego, który zza pola karnego strzelił lewą nogą pięknego zwycięskiego gola, który zarazem był jego 50-tym zdobytym w barwach Śląska Wrocław.

Kolejną groźną akcję wrocławianie przeprowadzili już 4 minuty później. W poprzeczkę uderzył Vuk Sotirović, a  Antoni Łukasiewicz nie wykorzystał szansy na dobicie piłki.

Odra widocznie straciła animusz, choć trochę śmielej atakowała od drugiej połowy. Jednak w 61. minucie to Śląsk miał szansę na podwyższenie prowadzenia. W sytuacji sam na sam Janusz Gancarczyk trafił wprost w bramkarza Odry.

Sotirović ponownie trafił w poprzeczkę w 67. minucie, a po chwili podobna sytuacja spotkała Piotra Bagnickiego z Odry, który nie wykorzystał niemal stuprocentowej szansy na wyrównanie. Gracz z Wodzisławia miał w tej akcji za dużo swobody w polu karnym, lecz prócz tej sytuacji obrona Śląska spisywała się bardzo poprawnie.

Śląsk wygrał zasłużenie regularnie stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. Był dziś lepszą drużyną, a wodzisławianie muszą zadowolić się drugim miejscem.

Puchar Ekstraklasy jest pierwszym od 22 lat trofeum zdobytym dla Wrocławia. Oprócz statuetki klub otrzyma 600 tys zł. Rozgrywki Pucharu Ekstraklasy S.A. (PESA) rozgrywane są od dwóch lat i stanowią zamiennik niegdysiejszego Pucharu Ligi Polskiej. W poprzednich edycjach zwciężyła dwukrotnie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Śląsk Wrocław   1 : 0   Odra Wodzisław Śląski

strzelec: Krzysztof Ulatowski (31.)