Już za ponad tydzień rusza nasz cykl spotkań biegowych w ramach projektu ” Wrocław biega, Wrocław aktywny „. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 maja. Zapraszamy wszystkich początkujących biegaczy.

Cykl spotkań biegowych jest nowym projektem dotyczącym tym razem jednej z najtańszych form rekreacji, jaką jest bieganie. Obserwując nasze otoczenie zauważyliśmy dużo osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą dyscypliną, dlatego pomyśleliśmy o tym, jak można jeszcze bardziej zachęcić ludzi do uprawiania tego sportu. Chcielibyśmy również zaprosić do udziału osoby, które chciałyby zacząć biegać, ale brakuje im motywacji czy po prostu towarzystwa innych amatorów biegania. Chcemy pokazać, że wspólne przebieżki są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 30 maja, o godz. 17. Miejscem zbiórki będzie Klub Sportów Wodnych i Rowerowych PEGAZ, na ulicy Pasterskiej 2. Tam przebierzemy się i zostawimy nasze rzeczy.

Pierwsze zajęcia poprowadzą praktykantki Akademii Wychowania Fizycznego, kolejne prowadzone będą przez instruktora. Czas trwania zajęć około 1,5 godziny. Ponieważ będzie to pierwsze spotkanie i cały cykl ma nas zachęcić, a nie zniechęcić do biegania, zajęcia nie będą zbyt intensywne, będzie to połączenie marszobiegu z ćwiczeniami.

Uczestnikom spotkania zapewniamy wodę i batonik. Liczba uczestników ograniczona jest do 20 osób.

Kolejne spotkania odbędą się 6 czerwca, 21 czerwca, 27 czerwca, 5 września, 19 września, 10 października, 24 października.

Zapisy przyjmowane są u Agaty Boguckiej na adres mailowy bieganie@fan.org.pl