Już w najbliższą sobotę 23 maja czeka nas kolejny wyjazd z cyklu Nordic Walking FAN Tour. Tym razem wybierzemy się do Sokołowska położonego w Górach Suchych (540 – 590 m n.p.m.), niedaleko Wałbrzycha. Jest jeszcze kilka miejsc dlatego Ci którzy tego nie zrobili mają ostatnią szansę.

Miejscowość leży w dolinach Sokołowca oraz Dziczego Potoku i otoczona jest przez wzniesienia: Stożek Mały (750 m n.p.m.), Masyw Bukowca (898 m n.p.m.), Garbatka (797 m n.p.m.), Włostowa (903 m n.p.m.) oraz Suchawa (928 m n.p.m.).

Naszą wędrówkę z kijkami zaczniemy w Sokołowsku. Tutaj zielonym szlakiem skierujemy się ku schronisku Andrzejówka. Po drodze będziemy podziwiać piękną panoramę Gór Suchych, a za Rozdrożem Pod Krzywuchą naszym oczom ukażą się w oddali ruiny zamku Radosno. Po odpoczynku w Andrzejówce skierujemy się szlakiem niebieskim w drogę powrotną do Sokołowska, przemierzając po kolei 3 szczyty jakimi są Suchawa, Kostrzyna i Włostowa. Na szlaku tym również spotka nas kolejna ciekawa atrakcja – ruiny kapliczki.

Planowany czas przejścia trasy:

  • szlak zielony: Sokołowsko-schronisko Andrzejówka – 1,5 godziny
  • szlak niebieski: schronisko Andrzejówka-Sokołowsko – około 2 godziny

Przypominamy, że koszt wyjazdu:

  • sekcja – 45 zł
  • pozostałe osoby z własnymi kijkami – 55 zł
  • pozostałe osoby bez własnych kijków – 60 zł

W cenie wyjazdu zawiera się opieka instruktora, przejazd, woda, coś słodkiego i niespodzianka.

Zgłoszenia proszę nadsyłać na nordicwalking@fan.org.pl lub telefonicznie 501 158 301.

Wyjazd w sobotę o godz. 8:00 spod Dworca Świebodzkiego, zbiórka o 7:50!

Serdecznie zapraszamy!