Akcja Polska Biega 2009 dobiegła końca. W dniach 9-10 maja w biegach  w całej Polsce wystartowała rekordowa liczba biegaczy. Było nas więcej niż w zeszłym roku. Miło przyznać, że bieg organizowany przez nasze Stowarzyszenie również cieszył się powodzeniem miłośników rekreacji. 

W tegorocznej akcji Polska Biega 2009, której patronem jest Gazeta Wyborcza zorganizowanych zostało 544 biegów w całej Polsce. W dalszym ciągu trwa podliczanie liczby uczestników, ale jedno jest pewne – rekord liczby biegów na pewno został pobity.

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN również przyłączyło się do tej akcji. W naszym biegu, który odbył się 10 maja w Parku Zachodnim we Wrocławiu wzięło udział 65 miłośników biegania.

Biegacze pokonali dwa dystanse – 1,5 km i 3 km.

 Trzeba przyznać, że pogoda tego dnia wyjątkowo nam sprzyjała.Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety, a niektórzy byli nawet tak wytrwali, że zdecydowali się na dwa dystanse. Cieszymy się, że na starcie pojawiły się całe rodziny i dużo dzieci, które dzielnie pokonały trasę. Najmłodsze uczestniczki miały 2,5 roku.! Miło było patrzeć, jaki finisz przygotowali dla nich bardziej doświadczeni biegacze.

Mamy nadzieję, że ten bieg zachęcił wszystkich do kontynuowania przygody z bieganiem i do spędzania czasu aktywnie.

Już wkrótce na stronie naszego Stowarzyszenia pojawi się galeria zdjęć z imprezy.