Jak co tydzień mamy do zaoferowania nowy felieton. tym razem uwagę poświęciliśmy organizacji wolnego czasu. Udowadniamy, że nawet najbardziej zapracowany człowiek znajdzie parę minut na zadbanie o swoje zdrowie. Zachęcamy do przeczytania i wcielenia porad w życie.

1. Ruch ma znaczenie

Jeśli ktoś zapyta: „Co daje ruch, po co nam Nordic Walking?”. Ruch to samo zdrowie. Dostarczając organizmowi każdego dnia choćby drobną aktywność ruchową (np. poranne rozciąganie), ten zrzuci w ciągu roku 5 zbędnych kilogramów.

2. Dźwiganie – róbmy to z fantazją

Nieodpowiednie podnoszenie ciężarów może spowodować liczne kontuzje. Można jednak nauczyć się odpowiedniego dźwigania. Plecy pozostają proste – zawsze! Całą pracę wykonują nogi, głównie uda. Poza tym, im bliżej jesteśmy ciężaru, tym lepiej.

3. Stretching w biurze

Nawet w miejscach pracy możemy znaleźć chwilę czasu, żeby porozciągać mięśnie.

4. Na piechotę!

Spora część tego, co pokonujemy autem, to odcinki krótsze niż 2 km. Można się założyć, że większość moglibyśmy pokonać pieszo. Dodatkowo używając kijów do Nordic Walking idziemy o wiele szybciej, odciążamy stawy, a co najważniejsze omijamy korki i liczne stresy.

5. Spacer w miejscu

Jesteśmy wyczerpani, nie mamy czasu na aktywność fizyczną – w takim wypadku powinniśmy poświęcić chwilę w domu. Miniprogram aktywności ruchowej pomoże. Można przez kilka minut spacerować w miejscu wymachując rękami, biegać w miejscu truchtem i wiele innych.

6. Przygoda na schodach

Bardzo często zdarza nam się długo czekać na windę. Prawdziwi indywidualiści korzystają ze schodów!

Każdy z nas powinien stworzyć swój własny kodeks na fitness z fantazją. Tak niewiele potrzeba, aby poprawić swój stan zdrowia.