Zachęcamy wszystkich do poznania powodów, dla których powinniśmy uprawiać sport. Artykuł ten polecamy szczególnie tym, którzy uważają, że aktywność fizyczna to strata czasu.

Powody, dla których sport jest tak ważny:  

  • Waga ciała

Przy odpowiedniej diecie i dobranych ćwiczeniach możemy mieć wpływ na to, jak wyglądamy. To my na co dzień, wybierając odpowiedni tryb życia, decydujemy ile będziemy ważyć. Może się zdarzyć, że wymiary się zmniejszą, natomiast w waga pozostanie taka sama. Dzieję się to dlatego, że nastąpił przyrost masy mięśniowej, która jest cięższa i bardziej ubita niż tkanka tłuszczowa.

  • Metryka

Uprawiając sporty sprawiamy, że żyjemy dłużej. Dzieje się tak, ponieważ spowolnione są w organizmie procesy wytwarzania wolnych rodników. 

  • Sylwetka

Ćwicząc możemy sami kształtować swoją sylwetkę. Dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom zmieniamy te części ciała, które nam nie odpowiadają. Dodatkowo nasza sylwetka prostuje się, a my wydajemy się wyżsi i atrakcyjniejsi. 

  • Samopoczucie

Aktywność fizyczna jest powodem, przez który częściej uśmiechamy się. Dzięki ćwiczeniom możemy zrelaksować się po ciężkim dniu pracy lub rozładować złe emocje. Dodatkowo ruch zwalcza stany depresyjne.

  • Serce i układ krwionośny

Stabilizacja ciśnienia krwi,obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, zmniejszanie ryzyka zawału serca i udaru mózgu, zwiększenie wydolności mięśnia sercowego, polepszenie ukrwienia wszystkich organów wewnętrznych, tkanek i mięśni, a w efekcie – to wszystko zdobywamy poświęcając godzinę dziennie.

  • Układ oddechowy

Ćwicząc regularnie wzmacniamy układ oddechowy. Powoduje to zwiększenie wydolności płuc, a w efekcie zwiększenie wydolności tlenowej całego organizmu. Odtąd żadna górka nie będzie przeszkodą.

  • Nowe znajomości

Sporty powodują, iż spotykamy nowych ludzi. Przykładem jest Nordic Walking, podczas którego niejednokrotnie nieznajome sobie osoby stają się bliskimi przyjaciółmi.