1 maja 2009 w godzinach 10:00 – 18:00 na Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się PIKNIK MAJOWY. Organizatorem jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, piknik odbywać się będzie pod hasłem „Zdrowa rodzina – fajna sprawa„.

W czasie pikniku zorganizowane będzie Miasteczko Diagnostyczne gdzie udzielane będą porady lekarzy niemal wszystkich specjalności – między innymi pediatrów, psychologów, kardiologów, alergologów, ortopedów, a nawet ginekologów – położników. Ci, których czeka powiększenie rodziny, będą mogli skonsultować się z przedstawicielami wrocławskich szkół rodzenia. Ciekawie zapowiadają się również zajęcia z ratownictwa medycznego, podczas których pokazane zostaną sposoby zachowania w nagłych wypadkach z udziałem dzieci.

W ramach działań edukacyjno – informacyjnych zobaczymy między innymi pokazy psów – przewodników Fundacji DOGOLANDIA, a wraz z animatorami Miejsc Dzieci zbudujemy wielką stadninę koni, w której każdy będzie mógł mieć swojego wierzchowca.

Pierwszego maja nie zabraknie dobrej zabawy oraz dużej dawki śmiechu. To wszystko za sprawą fundacji Dr Clowna zrzeszającą wolontariuszy, którzy poprzez regularne wizyty w szpitalach, niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Podczas pikniku zorganizują oni liczne zabawy ruchowe, klaunadę oraz sztuczki magiczne i iluzjonistyczne.

Podczas pikniku na Partynicach powstanie Miasteczko Drogowe Smyka, gdzie dzieci będą mogły zasiąść za kierownicą aut na akumulatory i przestrzegając zasad ruchu drogowego, zrobić rundkę specjalnie wytyczoną trasą.

Nasza organizacja również zaprezentuje się mieszkańcom naszego miasta, będzie można dowiedzieć się wszystkiego o Nordic Walking oraz o innych akcjach jakie organizujemy.

Wszystkich Wrocławian, szczególnie rodziny z dziećmi serdecznie zapraszamy do udziału w PIKNIKU MAJOWYM i DO ZOBACZENIA 1 MAJA NA PARTYNICACH