Breathwalking – czym jest  i jak go stosowaĆ?

Jest to marsz oddechowy wzbogacony o łagodną kombinację jogi, świadomego oddychania i walkingu. Poprzez wolny, płynny ruch i skoncentrowanie na własnym oddechu zdjęte zostają wewnętrzne blokady, a poziom energii wzrasta w zauważalny sposób.

Tajemnica efektywność marszu oddechowego tkwi w specjalnym połączeniu rytmu chodzenia, ćwiczenia koncentracji i wybranych ćwiczeń jogi.

Osoby uprawiające breathwalking są zmotywowane i gotowe podjąć wszelkie wyzwania dnia codziennego, ponieważ wciąż na nowo znajdują do tego siły.

Aby lepiej poznać mechanizm oddychania podczas takiego marszu, należy poznać różne formy oddychania.

  • Oddychanie brzuszne – bardzo uspokajająca forma oddychania. Przebiega z małym wsparciem mięśni. Przepona zostaje obniżona, a dolne granice płuc są dotlenione.
  • Oddychanie piersiowe – ten rodzaj oddychania wymaga wsparcia tzw. mięśni wspierających oddychanie. Podnoszona jest wtedy cała klatka piersiowa, a co za tym idzie dostarczamy w ten sposób większą ilość krwi do tlenu (ponieważ zwiększa się wymiana gazowa).
  • Oddychanie obojczykowe – oddech przechodzi do górnych szczytów skrzydełek płuc.
  • Pełne oddychanie – wszystkie trzy formy oddychania występują razem. Pozwala to na przyjęcie do organizmu największej ilości tlenu.