Uprzejmie informujemy, że 9 marca 2009 r. ruszył konkurs na maskotkę Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009. Celem konkursu jest stworzenie oryginalnej, kojarzącej się z Polską maskotki, która stanowić będzie element promocyjny Mistrzostw Europy.

Projekty konkursowe mogą być w formie opisowej, rysunkowej, pracy przestrzennej lub wykonanej maskotki. Przesłane pomysły oceniane będą przez Jury, powołane przez Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy.

Na pomysłodawcę maskotki czekać będzie specjalna nagroda. Zwycięzca konkursu otrzyma bowiem podwójne zaproszenia na wszystkie mecze Mistrzostw Europy Kobiet, które odbywać się będą w Łodzi. To właśnie w tym mieście reprezentacja Polski rywalizować będzie w fazie grupowej turnieju z Chorwacją, Hiszpanią oraz Holandią. W Łodzi rozgrywane będą także spotkania półfinałowe i finałowe Mistrzostw Europy.

Organizatorem konkursu na maskotkę Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się pod adresem internetowym: http://www.mekobiet2009.pl/pl/f/maskotka.

Projekty można też wysyłać na następujący adres pocztowy: ul. Grażyny 13, 02-548 Warszawa. Konkurs potrwa do 9 kwietnia 2009 roku.