Już 21 marca grupa Nordic Walking FAN Team wyrusza na kolejną podróż z kijkami. Tego dnia odwiedzimy Kudowę Zdrój. Wszystkie osoby chętne zapraszamy!

Nordic Walking FAN Tour to cykl wyjazdów, w trakcie których zgłębiamy tajniki Nordic Walking w ciekawych pod względem przyrodniczym i turystycznym miejscach na Dolnym Śląsku. Siódmy z kolei, a pierwszy w nowym 2009 roku – inauguracyjny wyjazd z cyklu Nordic Walking FAN Tour odbędzie się 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Tym razem naszym celem będzie obszar Gór Stołowych leżących w Sudetach Środkowych, w części tzw. niecki śródsudeckiej. Wycieczkę planujemy do miejscowości Pstrążna (560 m n.p.m.), położonej około 6,5 km na północ od Kudowy Zdrój, przy samej granicy z Czechami. Jest to dzielnica Kudowy (dawna wieś) o znaczeniu historycznym, na terenie której zlokalizowano Muzeum-Skansen Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego oraz zabytkową szopkę. Znajduje się tu także gospodarstwo agroturystyczne z łowiskiem pstrągów.

Z Pstrążnej pójdziemy zielonym szlakiem turystycznym w kierunku rezerwatu krajobrazowego Błędne Skały (około 2,0 km). W zależności od warunków atmosferycznych (w rezerwacie bywa jeszcze o tej porze roku śnieg, a ścieżki często są bardzo grząskie i błotniste), wejdziemy do rezerwatu, a gdy warunki na to nie pozwolą – ominiemy go i skierujemy się w drogę powrotną podziwiając piękne krajobrazy – panoramę Gór Stołowych od strony Czech, Gór Sowich i Kamiennych. W Pstrążnej będziemy mogli spróbować miejscowych pstrągów.

Musimy również ogłosić, iż na wyjazd zostały jedynie 4 miejsca (w tym 2 dla osób, które nie posiadają własnych kijków do Nordic Walking).

Prosimy nie czekać z zapisami do ostatniej chwili!