turystyka piesza, natura i … kije

Nordic Walking dla Seniorów (60+)

Jest to cykl imprez w parkach. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki nordyckiego chodu oraz poznawać nowe trasy w parkach wrocławskich.

Celem projektu jest przede wszystkim zaktywizowanie wrocławskich Seniorów. Do współpracy udało nam się nakłonić Wrocławskie Centrum Seniora oraz sklep MegaSenior. Projekt zakłada również promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział mieszkańców Wrocławia w imprezach rekreacyjnych. Nie mniej ważnym celem jest uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na rozwój, zdrowie i jakość życia człowieka oraz stałe propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Ponadto naszym celem jest umożliwienie, poznania prawidłowych technik marszu Nordic Walking, który poprzez swój uniwersalny dobroczynny wpływ jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji i samopoczucia spacerowiczów.

Projekt skierowany jest do Seniorów powyżej 60 roku życia. Co nie oznacza, że osoby młodsze, które chciałyby wspólnie z Seniorami spacerować nie mogą. Jest to możliwe, ale dla nich odpłatność za zajęcia jest tak jak dla wszystkich tzn. 5 zł/10 zł – szczegóły: TUTAJ.

ZAPISY:

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, mailowo, fax-em lub osobiście.

Koordynator projektu Nordic Walking dla Seniorów dyżuruje w każdą środę w godzinach 15:00 – 17:00 w naszym biurze na ul. Św. Jadwigi. W tych samych godzinach można skontaktować się z koordynatorem pod numerem stacjonarnym 71 346 99 26.

W innych terminach proszę kontaktować się mailowo lub telefonicznie 501 158 301.

Ilość miejsc jest ograniczona!!!

Ponieważ sprzęt jest kosztowny i na tą chwilę możemy zaprosić na jednorazowy spacer 20 osób. Spacerowiczów z własnymi kijkami również prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w celu zapewnienia wody.

O miejscu i godzinie zbiórki informujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem poprzez naszą stronę, mailowo lub telefonicznie (w wyjątkowych sytuacjach).

Pozostałe formalności załatwiamy już przed samym spacerem wtedy to zbieramy podpisy,opłaty oraz wypełniamy deklarację uczestnika zajęć (prosimy o zabieranie ze sobą dowodów osobistych).

Warunkiem udziału w projekcie jest wypełnienie ankiety oraz podpisanie regulaminu uczestnictwa.

ANKIETA DOCściągnij

Koszt udziału w imprezie – 5 zł od osoby,

W przypadku zainteresowania spacerami istnieje możliwość wykupu karnetów na zajęcia:

karnet na 5 zajęć20 zł

karnet na  10 zajęć30 zł

Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny

KONTAKT: Katarzyna Moskal
koordynator projektu
email: nordic-senior@fan.org.pl
tel: +48 501 158 301
tel: 71 346 99 26

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl