W tle międzynarodowych rozgrywek w piłce ręcznej niemal niezauważone przeszło spotkanie AS-BAU Śląska Wrocław z KS VETREX Sokołem Kościerzyna. Przed meczem wrocławianie znajdowali się na drugim miejscu w tabeli I Ligi, a goście na 9-tym. Rezultat był łatwy do przewidzenia.

Rozpoczęła się runda rewanżowa w I Lidze piłki ręcznej. Spotkanie z Sokołem AS-BAU rozegrał pod wodzą nowego trenera Tadeusza Jednoroga. Na początek „hat-trickiem” popisał się grający z numerem 10 we wrocławskiej drużynie Mariusz Gujski. Rywale odpowiedzieli dopiero z karnego. Pierwszy gol gości z gry padł dopiero na 4:2, a zdobył go Andrzej Bystram. Kolejnymi atakami popisywali się jednak wrocławianie. Zbudowali oni pokaźną przewagę, grali swobodnie, ale konsekwentnie, co przyniosło zamierzone efekty. Do przerwy na tablicy widniał wynik 17:9.

Tuż po przerwie do pracy wzięli się gracze z Kościerzyny. Indywidualne krycie dostał najlepszy gracz z Wrocławia – wspomniany Gujski. W pierwszej połowie zdobył on aż 9 bramek. Przy stanie 19:13 swój czas wykorzystał trener wrocławian.

Gospodarze grali konsekwentnie, regularnie wykorzystywali swoje okazje. Piękną bramką po podaniu własnego bramkarza Rafała Stachery popisał się świetnie dziś grający Bartosz Haczkiewicz. Goście grali ambitnie, ale z coraz mniejszą wiarą w sukces. Wiele zmienić nie mógł czas wzięty przy rezultacie 30:18 dla gospodarzy przez trenera Sokoła Igora Stankiewicza. Pod koniec spotkania na boisku I Ligi zadebiutował Bartosz Czyżewski, a chwilę potem zdobył swojego pierwszego gola. W tym meczu każdy z graczy Śląska znalazł się na boisku. Na deser dwa razy do bramki gości trafił Adam Świątek, a cały mecz zakończył się wynikiem 36:22. Na wielkie słowa uznania obok zdobywcy największej liczby bramek w spotkaniu (12) Mariusza Gujskiego zasługuje bramkarz Rafał Stachera, popisujący się świetnymi interwencjami.

Spotkanie swoimi występami uświetnił zespół Bravura Dance z gim. nr 16 we Wrocławiu. Kibiców na trybunach zasiadła zaledwie garstka, zachęcamy do kibicowania naszym szczypiornistom już za dwa tygodnie!