Dziś wielkie święto piłki ręcznej półfinałowe spotkanie spotkanie z gospodarzem mistrzostw. 23:29 wygrali Chorwaci i to oni w niedzielę zagrają w finale. Nam pozostaje finał pocieszenia i o 3 miejsce w niedziele zagramy z Danią.

Początek spotkania dla naszych zawodników nie był udany, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na obronę Chorwatów. W pierwszej fazie meczu dużo bramek padało z karnych nie myli się strzelcy, 2 bramki z karnych dla Polski, 3 dla Chorwacji. Chorwaci wyszli na 2-3 bramkowe prowadzenie i kontrolują całą pierwszą połowę. Polską bramkę strzeże obecnie Adam Marchel, który zmienił Szmala. Adam debiutuje w tak ważnym spotkaniu, ale wejścia we wcześniejszych meczach dały mu pewnej pewności i zatrzymał kilka rzutów. W 20 minucie prowadzili nawet 4 bramkami, jednak skuteczna gra w obronie pozwoliła Polakom odrobić straty. Po skutecznej końcówce 13:14 dla Chorwacji po pierwszej połowie.

Organizatorzy w przerwie miedzy pierwszą a drugą połową mają do naprawienia teraflex. Kilka razy w ciągu pierwszej połowy przerywano spotkanie ponieważ elementy teraflexu odklejały się.

Drugą odsłonę rozpoczęli Chorwaci strzelili bramkę, my popełniliśmy błąd kroków. W kolejnej akcji ponownie pokonany Marchel, który pozostał w polskiej bramce. Gramy w osłabieniu. Kolejna strata i trzy bramki do odrobienia. Chorwaci w natarciu – Polacy muszą się otrząsnąć i uszczelnić grę obroną – gol dla Chorwacji i 17:13. Szybka odpowiedź Jurasika. Akcja strat, po jednej i drugiej stronie. Kontra Chorwatów, gol, a 2 minuty kary dla Jurasika, a dla Wenty żółta kartka.

Gra na czas polaków, niecelny strzał kolejna akcja zawodników z Bałkanów. Kolejna bramka i 19:14, co raz gorsza sytuacja Polaków. Nie mamy pomysłu na grę w ataku, w obronie nam nie idzie i popełniamy wiele błędów. Już w komplecie może to nas odmieni, błąd Chorwatów. Świetna gra bramkarza Chorwacji, kolejna skuteczna interwencja i Chorwacja w ataku. Obrona Szmala, który pojawił się chwilę temu na bramce. Kontra Chorwatów i 20:14.

Czas dla Polski, Wenta bardzo zdenerwowany – Panowie spokojnie – mówi trener polaków. Wykorzystujmy kontry i grajmy spokojnie więcej z głową. Po czasie strata i kontra Chorwatów 21:14. Szybka odpowiedź polaków 15 bramka dla nas, kolejną akcje Chorwatów zatrzymują Szmal. Dziurawa obrona i kolejny gol zespołu z Bałkanów. 22:15, nad bramką strzela Lijewski. Z teraflexem wciąż problemy organizatorzy co kilka akcji podklejają kolejne części odpadającego teraflexu. Karny dla Polski, Tłuczyński i zatrzymany rzut karny. Obrona Szmala i Jurasik i 16:22, ale wciąż wysokie prowadzenie naszych rywali.

43 minuta spotkania i kolejny rzut karny, Szmal kontra Cukic … i kolejny udany. 2 minuty kary dla rywali i gramy w przewadze.Faulowany Jurasik, ale nie trafiamy w ataku 23:16. Piękna akcja Chorwacji 24:16, są na fali … my tracimy piłkę w ataku. Obrona w kole i kolejny karny, Cukic – Szmal, puki co jest 4/4 jak tym razem? Piąta, bezbłędnie wykorzystuje karne. 2 minuty kary dla Cukica, za symulowanie. Znów gramy w przewadze, jednak popełniamy kolejną stratę. Nie widać pomysłu na rozbicie skutecznej defensywy zespołu z Chorwacji. Gol naszego zespołu, strata rywali i w kontrze Polacy. Gol Jureckiego, Chorwaci w komplecie. Stara naszych rywali jeszcze 7 bramek do odrobienia, panowie to jest do zrobienia.

Strata w ataku, 2 minuty za faul w obronie Lijewskiego … źle to wygląda. Marchel ponownie zmienia Szmala. Może ona zatrzyma Cukica z lini karnych? Chyba nie w tym meczu, Cukic gra jak natchniony najskuteczniejszy zawodnik naszego rywala. Gol Jurasika, jeszcze przez minutę zagramy w osłabieniu, a do końca meczu 8 min. Siódmiak sam na sam z bramkarzem niestety przegrywa. Gol kolejny Cukica i ponownie 8 bramek przewagi. Mała kombinacji w ataku, brakuje przede wszystkim gry bez piłki. Gol Bartosza Jureckiego, ale szans na zwycięstwo co raz mniej. Siódmiak powalony, sędziowie nie reagują nasi w ataku. Nieskutecznie Jurasik, gospodarze turnieju ponownie w awansu. Ale zamieszanie kontra za kontrom, straty i obrona Szmala. Trener Chorwacji prosi o czas, jeszcze kilka minut do końca spotkania. Zagramy o brąz? Czy jeszcze coś drgnie w naszej grze.

Balic przepiękna bramka w okienko, Szmal bezradny. Karny dla Polski … i gol – 21:28. O brąz zagramy z Danią, która dziś przegrała z Francuzami. Obrona Szmala i 7 bramek do odrobienia … kolejny karny. Tłuszyński zdobywa bramkę nr 22 dla Polski.Minuta do końca, Jurecki w poprzeczkę, a w kontrze chorwaci zdobywają 29 bramkę. Odpowiada Jurecki i 23:29. Przegraliśmy, ale cieszmy się, że zagramy o brąz. Do niedzieli musimy przemyśleć jak zagrać przeciwko Danii, by ponownie ich pokonać.

Polska – Chorwacja (23:29)