W dniu 4.12.2008 roku w Gimnazjum nr 18 przy ul. Kłodnickiej została przeprowadzona akcja sortowania zabawek zebranych dla Dzieci z Domów Dziecka. Pomocy przy akcji „PODZIEL SiĘ ZABAWKĄ” udzielili uczniowie z klas drugich i trzecich oraz wolontariusze i członkowie naszego Stowarzyszenia.

Z uczniów Gimnazjum nr 18 pomagali między innymi: Magda Przybylska, Monika Just, Ania Niwińska, Martyna Osipow, Ania Wieraszko, Marta Haba, Agnieszka Szela, Aneta Kamińska, Paulina Kalinowska, Marta Grubiak, Agata Ciesielska, Ewelina Jajuga, Karolina Klabik, Beata Dzik, Darek Jankowski, Dominika Janusek.

Sortowanie zabawek rozpoczęło się o godzinie 10.00 w sali fizycznej. Ilość zabawek początkowo przeraziła uczniów. Mimo to przy dobrze zorganizowanej pracy uporaliśmy się z rozdzieleniem zabawek w ciągu pięciu godzin.

Okazało się że uczniowie przynieśli dużo ładnych i użytecznych zabawek, ubrań oraz słodyczy, choć niektóre z nich nie nadawały się do przekazania dzieciom. Podzielone zostały one na siedem grup: rzeczy do prania, zniszczone zabawki, rzeczy do paczek, słodycze, ubrania, pluszaki oraz „loteria”. Każdy z pomocników został przypisany do jednej z grup. Wszyscy pracowali dokładnie, sprawnie i sumiennie.

Segregacja zakończyła się około godziny 14.30. 7 grudnia posortowane zabawki zostaną rozdane wszystkim placówkom, które odwiedzą nas w czasie Siatkarskich Mikołajek.

Monika Just/Marta Haba/Ania Wieraszko