Za nami III edycja rozgrywek Młode Nogi Wrocławia – do tej pory największa (udział w niej wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek) a także najbardziej emocjonująca, bo sprawa mistrzostwa rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim spotkaniu turnieju. Zapraszam więc na krótkie podsumowanie tego, co przez prawie dwa miesiące działo się na hali „Oławka” na Niskich Łąkach.

W trakcie siedmiu dni rozegrano prawie pięćdziesiąt spotkań w ramach Ligi oraz turnieju Minipiłki. Padło prawie 270 bramek i tylko pięciokrotnie drużyny dzieliły się punktami. Kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się w ostatnim meczu pomiędzy drużynami D.A. Wawrzyny i D.A. Redemptor. Mecz co prawda zakończy się remisem, ale korzystniejszy stosunek bramek sprawił, że mistrzostwo powędrowało do Redemptora. W historii naszych rozgrywek to już drugi tytuł tego zespołu.

Obie drużyny w trakcie trwania rozgrywek wypracowały sobie olbrzymią przewagę nad pozostałymi uczestnikami. Tak naprawę już na półmetku było wiadomo, że tylko one będą liczyły się w walce o mistrzostwo. Jednak walka za ich plecami była nie miej pasjonująca. Trzy kolejne drużyny na finiszu dzieliła różnica tylko dwóch punktów. Dzień przed zakończeniem rozgrywek brązowy medal zapewniła sobie ekipa Młodzieżowego Centrum Informacji i Rozwoju.

Sporym zaskoczeniem była nadspodziewanie dobra postawa drużyny DSKE Inspirator. Najmłodszy zespół rozgrywek, złożony z chłopaków zamieszkujących Klecinę, podszedł do meczy bez kompleksów i sprawił niejedną niespodziankę.

Czasu w okienku transferowym nie zmarnował współpomysłodawca rozgrywek, zespół portalu e-lama.pl. Udane decyzje kadrowe sprawiły, że ta edycja była o wiele lepsza niż poprzednia, jednak do formy z debiutu, kiedy to chłopaki zdobyli brązowe medale, nadal trochę im brakuje.

Los nie był łaskawy dla ekip, które debiutowały bądź też po przerwie wróciły do naszych rozgrywek. Zajęły one trzy ostatnie miejsca, zdobywając w sumie trzynaście punktów.  Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

W rozgrywkach nie brakowało kobiet, które tym razem nie tylko kibicowały ulubionym drużynom, ale także wzięły udział w turnieju mini piłki. W finale spotkały się drużyny wystawione przez D.A. Antoni oraz Urząd Miejski Wrocławia. Młode zawodniczki duszpasterstwa pewnie wygrały spotkanie 3:0, a MVP została uznana Karolina Wójcik, która w dwóch spotkaniach zdobyła aż cztery bramki.

Nagrody indywidualne Ligi padły łupem zawodników D.A. Redemptor. Królem strzelców został Marcin „Sajmon” Saj (21 trafień), a najlepszym bramkarzem Tomek Rynk, który w turnieju puścił jedynie 3 bramki.

Nagroda Fair Play została przyznana drużynie D.A. Antonii. Myślę, że ich postawa na boisku, ale także poza nim (kibice, praca na rzecz rozgrywek)może być wzorem do naśladowania dla wszystkich. W nagrodę drużyna przez trzy miesiące będzie za darmo mogła grać na hali „Oławka”, gdzie odbywały się rozgrywki.

Na koniec czas na podziękowania. W imieniu Młodzieżowego Centrum Informacji i Rozwoju, które organizowało nasze piłkarskie zmagania, a także własnym i Krzyśka Pokorskiego, który tworzył ze mną tą edycję chciałbym przekazać wyrazy wdzięczności dla:

  • Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji – za ufundowanie pucharów i medali oraz dla dyrektora , pana Adama Stockiego za ich wręczenie,
  • Biura Promocji Miasta – za przekazanie nagród rzeczowych dla najlepszych zespołów,
  • Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu – za otoczenie zawodników opieką medyczną,
  • Portalowi e-lama.pl – za wsparcie organizacyjne a także relacje z rozpoczęcia i zakończenia rozgrywek,
  • Telewizji Styk z Politechniki Wrocławskiej – za relację z zakończenia rozgrywek,
  • Zespołowi Tatarek Dance Team ze studia Galaxy oraz zawodnikom z ekipy Freestyle Football – za uświetnienie zakończenia rozgrywek,

A także, a raczej przede wszystkim zawodnikom, kibicom i innym, tu nie wymienionym, którzy przyczynili się do tego, że nasze zmagania przebiegały w sportowej atmosferze, a informacja o nich w każdym tygodniu docierała do licznej rzeszy ludzi, pokazując tym samym, że warto się ruszać.

Rozgrywki były częścią kampanii Created to Move – Stworzony do Ruchu.