Przypominamy o kolejnym spotkaniu krakowskiego Klubu Podróżników. Mamy przyjemność wspólnie zaprosić na kolejne spotkanie, tym razem materiały z wypraw zaprezentuje legenda himalaizmu, Leszek Cichy. Wszystkich miłośników i pasjonatów podróży zapraszamy w długi weekend do Krakowa na spotkanie z tą wielką postacią polskiego alpinizmu.

 Klub Podróżników, Kraków ul.Szewska 9.

10.11.2008 godz. 19.00

Prezentacja materiałów z wyprawy na Mount Everest z 1980 roku oraz Ruvenzori Trekking Expedition – góra Margherita (5109 m). Mając 29 lat , 17 lutego 1980 roku razem z Krzysztofem Wielickim , wszedł zimą od strony nepalskiej na najwyższy szczyt globu – Mount Everest (8848m).

Było to pierwsze na świecie zimowe wejście na ośmiotysięcznik. Alpinista Taternik, alpinista, z zawodu inżynier geodeta, w latach 1977 – 1991 pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, od 1993 roku czynny jako finansista, bankowiec. Wiceprezes Banku Współpracy Europejskiej dyrektor finansowy w kilku dużych korporacjach produkcyjnych. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu finansów i wyceny nieruchomości metodami dochodowymi. Liczne wykłady motywacyjne nawiązujące do doświadczeń z biznesu i ekstremalnej działalności sportowej. Członek Klubu Wysokogórskiego w Warszawie i Polskiego Związku Alpinizmu – w latach 1995 – 1999 jego prezes. Z Krzysztofem Wielickim napisał książkę „Rozmowy o Evereście”.