Centrum Wolontariatu zaprasza wolontariuszy do pomocy w organizacji ceremonii powitania w Warszawie Olimpijskiego Ognia Nadziei, uroczystość ta odbędzie się w dniu 18 listopada br. Tego dnia, sztafeta Stróżów Prawa z całego świata (policjanci, strażnicy miejscy) przybędzie do Warszawy niosąc Olimpijski Ogień Nadziei zapalony w Grecji i przemierzający cały świat.

Sztafeta swój bieg ukończy w lutym 2009r. podczas Ceremonii Otwarcia XII Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Idaho, USA. Warszawa została wybrana jako jedno z miast goszczących Ogień Nadziei, ze względu na organizację w 2010 roku Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Na ceremonię powitania Ognia Nadziei w Polsce 18 listopada 2008r, zapraszamy uczniów warszawskich i mazowieckich szkół gimnazjalnych. Podczas ceremonii przewidujemy udział ok. 1000 uczniów.

Uroczystość trwać będzie w godz. 11:00 – 19:00. Rozpocznie się ona o godz. 11.00, gdy młodzież z warszawskich gimnazjów masowych, integracyjnych i specjalnych będzie brała udział w festynie sportowo-rekreacyjnym. O godzinie 16.00, w towarzystwie znamienitych gości w tym: Prezydenta RP, Premiera RP, Prezydenta Miasta i przedstawicieli instytucji państwowych oraz samorządowych, sponsorów , przyjaciół Olimpiad Specjalnych i publiczności, powitamy Ogień Nadziei.

Zadaniem wolontariuszy będzie odebrać uczniów bezpośrednio ze szkół autokarami, które zapewniaja organizatorzy, wyposażyć ich w pakiety informacyjne i dowieź na Torwar (obok stadionu Legii Warszawa), a także pomóc im w zajęciu wyznaczonych miejsc w hali Torwaru.
Każdy z zainteresowanych udziałem w ceremonii wolontariuszy może poświęcić tyle czasu na ile pozwalają mu inne codzienne obowiązki.
W dniu 18 listopada 2008r. społeczność Warszawy będzie mogła podziwiać na ulicach miasta bieg sztafety z Ogniem Nadziei, który zakończy się uroczystym zapaleniem znicza na Torwarze.

Zapalenie znicza we wspaniałej atmosferze zakończy koncert zespołu Feel.

Spotkanie organizacyjno – szkoleniowe odbędzie się w dniu 17 listopada br. w hali Torwaru w godzinach 17 – 18.

Zainteresowanych udziałem w ceremonii wolontariuszy prosimy o przesłanie informacji wraz z podaniem nr. telefonu kontaktowego na adres e-maila pietrowski@wolontariat.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o ruchu Olimpiad Specjalnych

Torch Run (sztafeta z Ogniem Nadziei) przemierza świat od  listopada 2008 do lutego 2009. Odwiedzi sześć kontynentów, na których odbędzie sie 12 światowych ceremoni przywitania Ognia. W sztfecie udział weźmie 2 400 biegaczy (stróżów prawa). Bieg organizuje 12 000 wolontariuszy na całym świecie. sztafeta zakończy bieg zapaleniem znicza podczas ceremonii otwarcia Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2009 w Boise, Idaho, USA.