22 listopada grupa Nordic Walking Fan Team wyruszy na wyprawę z kijkami do Obornik Śląskich. Jest to miasto położone 26 km od Wrocławia, usytuowane na południowych stokach Wzgórz Trzebnickich. Ze względu na warunki przyrodnicze miejscowość ta miała niegdyś charakter uzdrowiskowy i nazywana była „zielonymi płucami Wrocławia”. Jest to doskonałe miejsce na weekendowe wycieczki.

Naszą trasę rozpoczniemy na stacji PKP w Obornikach Śląskich, kierując się na czerwony szlak turystyczny prowadzący w kierunku Góry Holtei’a. Następnie skierujemy swe kroki na drugie najwyższe wzniesienie w Obornikach o nazwie „Grzybek”, na którym znajduje się Polana Siedmiu Dębów. Dalej pójdziemy drogą ku wąwozowi strumienia Żłobnik, w którym znajduje się źródło wody mineralnej Wolfganga (nazwane na cześć Wolfganga Schauberta – założyciela uzdrowiska w Obornikach Śląskich). Dalej przez przełęcz „W polu” przejdziemy do Dębowego Wąwozu lessowego i dojdziemy do miejscowości Kuraszków. Stamtąd pasmem wzgórz o nazwie Kozie Czuby dotrzemy do Przełęczy Piekarskiej, z której szlakiem niebieskim będziemy się kierować z powrotem do stacji PKP w Obornikach Śląskich, mijając po drodze wzniesienie o nazwie Gnieździec, a także wielki Dąb Napoleoński.

Start – szlak czerwony: Dworzec PKP w Obornikach Śląskich – Góra Holtei’a (1,5 km) w Masywie Grzybka – Polana Siedmiu Dębów (2,1 km) – Źródło Wolfganga (3 km) – przełęcz „W polu” (4,2 km) – Dębowy Wąwóz (5 km) – Kuraszków (5,3 km) – Kozie Czuby (7,1 km) – Przełęcz Piekarska (8 km).

Powrót – szlak niebieski: Przełęcz Piekarska – Gnieździec (0,3 km) – Schronisko w Kuraszkowie (1,6 km) – „Dąb Napoleoński” (2,3 km) – park leśny „Grzybek” – Góra Holtei’a (4,7 km) – obelisk Karla von Holtei’a (4,9 km) – Dworzec PKP w Obornikach Śląskich (5,8 km).

Dojazd do Obornik oraz powrót do Wrocławia – pociągiem.

Przewidywana trasa pieszej wycieczki to około 14 km.

Serdecznie zapraszamy!