Celem rozgrywek jest przede wszystkim promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Pozornie takie hasła wydają się oczywiste. Okazuje się jednak, że wśród studentów, którzy stanowią najliczniejszą grupę uczestników, jest to jedna z niewielu okazji w tygodniu do aktywnego spędzenia czasu. Kiedy dzieli się czas między codzienne obowiązki, pracę, spotkania ze znajomymi i inne zajęcia, często po prostu brakuje go na sport. Zgodnie z myślą „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, postanowiliśmy zatem zorganizować sobie czas na piłkę.

Pomysł na Ligę Młode Nogi Wrocławia pojawił się jesienią 2007 r. Współorganizatorami byli Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju oraz portal e-lama.pl. Od tego czasu rozegrane zostały dwie edycje ligi: zimowa, wygrana przez DA „Redemptor” i letnia, zakończona w czerwcu, w której zwycięzcą była drużyna DA „Wawrzyny”. W sumie w dwóch turniejach wzięło udział ponad 200 zawodników. Wspólne spotkania „na murawie” okazały się świetną okazją do poznania nowych ludzi z różnych wrocławskich środowisk młodzieżowych.

Od listopada do grudnia piłka jest znowu w grze. Właśnie odbywa się trzecia edycja „Młodych Nóg”. Serdecznie zapraszamy do śledzenia losów naszych rozgrywek na hali „Oławka” na Niskich Łąkach, gdzie w kolejne soboty będą odbywały się mecze, jak również do odwiedzania serwisu rozgrywek na naszej stronie internetowej.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl