Nasze Stowarzyszenie wspiera i bierze czynny udział w wystawie prezentującej pracę wolontariuszy.Na wystawie można znaleźć nasze zdjęcia, a co za tym idzie naszych wolontariuszy w czasie pomocy innym. Organizatorem wystawy jest powstające Wrocławskie Centrum Wolontariatu.

 Akcja rozpoczęła się w weekend 4-5 października przed Pasażem Grunwaldzkim ludzie tworzący Wrocławskie Centrum Wolontariatu przygotowali wystawę zdjęć nierozpętującą Wolontariuszy w czasie swojej „pracy”.

 

Zdjęcia w większości pochodziły z archiwum wrocławskich organizacji pozarządowych, które zamierzają współpracować z Centrum.

 

Na kilkanaście prac jakie są prezentowane na wystawie trzy przedstawiają naszych wolontariuszy.

 

Pierwsza pochodzi z FAN Orkiestry – imprezy w czasie której między innymi zorganizowaliśmy licytację siatkarskich gadżetów.

 

Kolejne zdjęcie to już tegoroczne półkolonie Lato w mieście – Tydzień z Baseballem –  na zdjęciu trener Michał Harasny udzielający wskazówek dzieciom.

 

Ostatnim zdjęciem na tej wystawie pochodzącym z naszego archiwum jest zdjęcie ilustrujące pozorację akcji ratunkowej z udziałem Ratowników Medycznych z koła naukowego COR w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

 

 

W pierwszy weekend trwania wystawy nie zabrakło również i naszego akcentu, Trikke po raz kolejny wzbudził zachwyt i duże zainteresowanie. Dzięki czemu do stoiska przy którym można było sobie przeglądać oferty wolontariatu przychodziły kolejne osoby.

 

Mamy nadzieję, iż między innymi dzięki tej  akcji uda się nam pozyskać kolejnych sympatyków i miłośników sportu, bo sport tworzą ludzie i ich myślenie.

 

Każdy kto chciałby się dowiedzieć coś więcej o wolontariacie w naszej organizacji, może albo zapoznać się z materiałami w dziale wolontariat lub kontaktować się z osobą koordynującą współpracę z wolontariuszami Kasią Moskal (tel. 501 158 301 lub e-mail: wolontariusze@fan.org.pl).