Wczoraj w Warszawie miały miejsce wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesem zgodnie z przewidywaniami został ponownie Mirosław Przedpełski. Po burzliwym poprzednich wyborach te były w zupełnie innej przyjaznej i dobrej atmosferze, ludzie skupiający się obecnie wiedzą jaką wartość ma siatkówka i do czego chcą dążyć. Życzymy owocnych sukcesów!

 Decyzją Delegatów na Walnym-Sprawozdawczym Zgromadzeniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotychczasowy Prezes Mirosław Przedpełski w jawnym głosowaniu otrzymał 77 głosów, przy żadnym sprzeciwiającym się ani wstrzymującym.

Jest to niewątpliwie wyraz zaufania do Prezesa Mirosława Przedpełskiego oraz przedstawionej przez niego wizji rozwoju Polskiej Siatkówki w kolejnym czteroleciu.

– Przede mną kolejne cztery lata, ale lata paradoksalnie trudniejsze, bo czekają nas wielkie wyzwania z Mistrzostwami Europy Kobiet w 2009 i Mistrzostwami Świata Mężczyzn w 2014. Mam marzenie, by Polski Związek Piłki siatkowej był najlepiej zarządzaną organizacją sportową Polsce, a  Polska Siatkówka dyscypliną numer jeden w naszym kraju – powiedział wzruszony Mirosław Przedpełski.

Gratuluję prezesowi Przedpełskiemu ponownego wyboru. Powiem krótko: Polska Siatkówka to jest to – powiedział Piotr Nurowski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Skład nowego Zarządu PZPS tworzą:

 1. Bogusław Adamski
 2. Waldemar Bartelik
 3. Józef Bartkowiak
 4. Ryszard Bortliczek    
 5. Marek Bykowski
 6. Andrzej Gołaszewski
 7. Stanisław Gościniak
 8. Krzysztof Iwańczuk
 9. Tadeusz Jasiński
 10. Janusz Kamiński
 11. Jacek Kasprzyk
 12. Marek Kisiel
 13. Waldemar Kobienia
 14. Krzysztof Kozłowski
 15. Andrzej Lemek
 16. Konrad Piechocki
 17. Artur Popko
 18. Wiesław Radomski
 19. Waldemar Sagan
 20. Jacek Sęk
 21. Sylwester Strzylak

Skład Komisji Rewizyjnej PZPS na lata 2008-2012:

 1. Marian Chałas
 2. Henryk Darocha
 3. Stanisław Łopaciński
 4. Stanisław Pajor
 5. Mariusz Rokita
 6. Piotr Rybiński
 7. Józef Sałek

 Wybranym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i efektów ich pracy!