Wakacje są okresem, kiedy odpoczywamy od zajęć i szkoły. Aby urozmaicić najmłodszym czas wolny zaprosiliśmy na organizowane przez nas półkolonie. Była to dobra okazja, aby zaznajomić młodych z naszym Stowarzyszeniem i działaniami z nim związanymi, jak również roli sportu w naszym życiu.

Tydzień z baseballem

Pierwszego tygodnia mieliśmy do zaproponowania treningi z trenerem Baseballu. Przez cały tydzień wszyscy uczestnicy zapoznawani byli z regułami panującymi w tym sporcie. Pierwszego dnia wszyscy obozowicze poznali główne zasady tej gry zespołowej. Dodatkowo po krótkiej rozgrzewce nauczyli się rzutu piłką i obrony. Drugiego dnia po rozgrzewce i rzutach w parach – co towarzyszyło małym sportowcom każdego dnia – przystąpiliśmy do gry w ataku i prowizorycznego meczu. Już w tym momencie nasi instruktorzy mogli dostrzec prawdziwe talenty i potencjały w nich drzemiące. To właśnie tego dnia instruktorzy wybierali przyszłych zawodników, którzy będą mogli w przyszłym roku zaistnieć w ich drużynie młodzików. W trzecim dniu do treningu została dołączona nauka miotania (strefa strike’u). Tego dnia odbył się już bardziej profesjonalny mecz – odbijanie z narzutu miotacza.

Czwartego dnia wszyscy razem zwiedzimy profesjonalne boisko, gdzie rozegramy nasz finałowy mecz i pójdziemy do tunelu odbijania. Jak każda wycieczka dla dzieci, wyprawa do Miejskiej Górki dała najmłodszym niezapomniane wrażenia. Piątego dnia dołączono naukę odbijania – skrót i kontakt. Oczywiście również tego dnia nie zabrakło wrażeń podczas meczu, który stał się dla obozowiczów zarówno prawdziwą szkołą baseballu, jak i niezapomnianą zabawą.

Piątego dnia wprowadzone odbyły się Homerun derby i Allstar game z nagrodami. Ten dzień był wyjątkowy dla uczestników, gdyż po zakończeniu dnia wrócili do domów obdarowani upominkami i wygranymi nagrodami.

Szóstego dnia wprowadzone zostały dwie kolejne gry. Były to mianowicie Infield Play – gra w kwadracie, łapanie piłek po ziemi i odrzucanie na bazę oraz Outfield Play – gra na zapolu, łapanie piłek z góry i odrzucanie na dom. Następnie oczywiście jak każdego dnia nowo zdobyte zdolności można było wykorzystać i przećwiczyć podczas meczu.

Siódmego dnia wszystkie dzieci przybyły na zajęcia razem ze swoimi rodzinami. Dzięki temu mogliśmy pożegnać się w rodzinnej atmosferze. Tego dnia odbył się mecz, podczas którego rodzice dzielnie dopingowali swoje pociechy. Całość zakończył mini piknik, po którym podziękowaliśmy wszystkim za tak pilny udział w zajęciach.

Tydzień na sportowo

Dla wszystkich, dla których tydzień z Baseballem nie wystarczył, mieliśmy niespodziankę. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało dodatkowy turnus półkolonii. Odbył się on od 28 lipca do 3 sierpnia.

Pierwszego dnia nowi obozowicze mogli zacząć swoją przygodę ze sportem od boksu. Tego dnia zobaczyli prawdziwą salę treningową dla tych sportowców. Przez kilka godzin trenowali, po czym mogli uczestniczyć w zawodach pomiędzy swoimi kolegami. Tego dnia wielu przekonało się, iż jest to ciężka praca, ale jednocześnie wiedzą, czy jest to sport dla nich.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Multikino, gdzie wszyscy zobaczyli najnowsze bajki. Jednak jak na sportowców przystało, sam seans nam nie wystarczył. Dlatego też tego dnia udaliśmy się na ośrodek AZS GEM. Tutaj nasz praktykant z Portugalii przeprowadził profesjonalny trening piłki nożnej. Wszyscy mogli się przekonać, jak wygląda profesjonalny trening i nauczyć się podstawowych technik.

Trzeciego dnia udaliśmy się do kręgielni, gdzie mogliśmy nauczyć się i poznać grę w kręgle. Jak się okazało niektórzy trenują to już od dawna. Wszyscy jednak doskonale się bawili i na pewno tam wrócą.
W czwartek powróciliśmy na ośrodek GEM. Tym razem jednak najmłodszych czekała profesjonalna nauka tenisa ziemnego z trenerem. Poznali zalety sportu, reguły gry i mogli rozegrać parę meczy i sprawdzić się, kto jest najlepszy.

W piątek obozowicze mieli okazje poznać zawodników zespołu The Crew, który specjalizuje się w footballu amerykańskim. Prócz profesjonalnego treningu, mieli okazję zobaczyć prawdziwy sprzęt i przymierzyć stroje zawodników. Tego dnia dodatkowo wszystkie dzieci mogły nauczyć się jeździć na naszym Trikke, co wzbudziło wiele emocji.

Szóstego dnia powróciliśmy na ośrodek Gem, gdzie młodzi ćwiczyli piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę, badmintona. Tego dnia również odbyło się rozdanie nagród za wszystkie konkurencje odbyte w całym tygodniu.

Ostatniego dnia żegnaliśmy się w towarzystwie naszych Trikke. Tego dnia dzieci przybywały ze swoimi rodzicami i razem z nimi bawili się jeżdżąc na naszych trójkołowcach.

Mamy nadzieję, iż podczas dwóch turnusów naszych półkolonii spełniliśmy przede wszystkim oczekiwania najmłodszych i zachęciliśmy ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.