Już po raz czwarty we wrocławskiej hali Orbita wystartują Siatkarskie Mikołajki. Impreza, która przez trzy kolejne edycje zgromadziła blisko 7000 najmłodszych kibiców siatkówki, i tym razem zapowiada się imponująco. Główną atrakcją wieczoru będzie mecz beniaminka Plus Ligi Kobiet z udziałem drużyn Impel Gwardia Wrocław i AZS Białystok, nie zabraknie również gości specjalnych między innymi wicemistrza olimpijskiego z Pekinu Pawła Rańdy. Organizatorem imprezy, która wystartuje 7 grudnia o godz. 13.00, jest Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN.

To świetna inicjatywa – mówi o Siatkarskich Mikołajkach kapitan Impel Gwardii Katarzyna Mroczkowska. – Dzieci mogą nie tylko zobaczyć prawdziwą siatkówkę, ale także się pobawić, a my gramy przy pełnych trybunach – dodaje.

Rzeczywiście – wrocławska „Orbita” podczas Siatkarskich Mikołajek zapełnia się małymi kibicami. W ubiegłym roku było 2000 osób, w tym 700 z domów dziecka. Dwa lata temu aż 3000. Organizatorzy liczą, że i w tym roku na mecz Impel Gwardii zawita podobna liczba dzieciaków. Gdy spojrzymy na plan imprez tego wieczoru, to możemy być właściwie pewni, że obiekt przy Wejherowskiej znów nie będzie pusty.

Swój udział zapowiedzieli zawodnicy wrocławskiej drużyny futbolu amerykańskiego – The Crew, jednej z najlepszych ekip w Polsce, w której do niedawna występowała legenda koszykarskiego Śląska, a teraz radny – Maciej Zieliński. Zawody na ergometrze wioślarskim odbędą się pod czujnym okiem Pawła Rańdy – wicemistrza olimpijskiego z Pekinu. Będzie można także skorzystać z innowacyjnej platformy do ćwiczeń i rehabilitacji Vibrafit.

Najważniejsze będą jednak tego dnia dzieci. To z myślą o nich przygotowywany jest program imprez pełny konkursów i zabaw. Nieoficjalnie mówi się, że do Orbity zawita sam Święty Mikołaj

Honorowy patronat nad imprezą objęli prezesi Polskiego i Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, panowie Mirosław Przedpełski i Paweł WachowiakJest nam bardzo miło że ponownie możemy wspierać takie przedsięwzięcie. Jesteśmy również zainteresowani by podobnych imprez na terenie Dolnego Śląska organizowanych było znacznie więcej – stwierdza szef DZPS-u. Także prezes kobiecej Gwardii Jacek Grabowski wypowiada się o Siatkarskich Mikołajkach bardzo przychylnie – To bardzo dobra inicjatywa. Sprawdzała się w przeszłości, a każda akcja promująca siatkówkę we Wrocławiu jest dobra. Oby takich pomysłów było jak najwięcej.

Warto przyjść zatem 7 grudnia do wrocławskiej Orbity, by zobaczyć jak siatkówka oraz ludzie z pasją i dobrym sercem tworzą unikalne w skali kraju – Siatkarskie Mikołajki.

Grupy zorganizowane prosimy o zgłaszanie się mailowo lub faxem zawierającym listę osób z wyszczególnieniem opiekuna i kontakt do niego.

e-mail: mikolajki@fan.org.pl

fax. 071 723 43 60

wszelkich informacji telefonicznych udzielić mogą:

Marzena Okupniak – koordynatorka IV edycji Siatkarskich Mikołajek – tel. 509 234 755

Marcin Spitalniak – Prezes Stowarzyszenia – tel. 501 158 201

Katarzyna Moskal – Wiceprezes Stowarzyszenia – tel. 501 158 301

Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci, warto być tego dnia z nami!