9 grudnia 2007 roku odbyła się trzecia już edycja Siatkarskich Mikołajek organizowanych przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Na imprezę, na nasze zaproszenie jak i w odpowiedzi na ogłoszenia w mediach, przyszło około 2 tysięcy osób. Na gości czekało wiele atrakcji, festyn, liczne pokazy sportowe, bajkowe postacie, prezenty. Wszystko to sprawiło, iż Ci najmłodsi czuli się tego dnia wyjątkowo i dzięki nam mogli przeżyć coś wyjątkowego.

Około godziny 13.30 zaczęli schodzić się pierwsi goście. Już na wstępie dzieciaki ruszyły na podbój naszego festynu.

POKAZY

Naszą imprezę uświetniały liczne pokazy. Jednym z pierwszych był pokaz „Zośki”, który zaprezentowali nam mistrzowie Świata w tej konkurencji, między innymi Damian Budzik. Wielką sensację wzbudził jednak zespół THE CREW, który zrobił nam prezentację futbolu amerykańskiego. Oprócz rozgrzewki zaprezentowali kilka akcji, które można zobaczyć podczas ligowych meczy. Wraz z nimi swoją obecnością zaszczycił nas sam Maciek Zieliński. Wszystkie dzieci biły ogromne brawa. Ostatnią grupą, była sekcja KICK BOXINGU KS AZS Politechnika Wrocławska, która zaprezentowała nam podstawowe kroki, chwyty i wykopy. Ostatnią sportową atrakcją był mecz z udziałem siatkarek zespołów Impel Gwardia Wrocław i SMS PZPS Sosnowiec.

KONKURSY ARTYSTYCZNE

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z malowaniem twarzy. Prawie każde dziecko chciało, żeby jedna z naszych wolontariuszek pozostawiła im pamiątkę na twarzy. Malowały przeróżne rzeczy, najważniejsze jednak, że dzięki temu pojawiał się uśmiech na twarzach najmłodszych.
Równie duże zainteresowanie wzbudził konkurs plastyczny. Dzieci mogły wykazać się swoją twórczością i przelać swoje marzenia na papier. Oczywiście najczęściej malowany był Święty Mikołaj. Na końcu wybrane zostały trzy najlepsze prace, które zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. Ostatnim konkursem artystycznym było tworzenie figur z makulatury. Brało w tym udział mniej osób, jednak powstające efekty były godne podziwu. 

KONKURENCJE SPORTOWE

Jako Stowarzyszenie promujące sport musieliśmy oczywiście zorganizować konkurencje sportowe. Na Siatkarskich Mikołajkach nie mogło zabraknąć FAN Trikke Club. Jak zwykle trójkołowce wywołały duże zamieszanie. Jazdy na trikke chcieli spróbować wszyscy, niezależnie od wieku. Można było nawet dostrzec Siostrę Zakonną, która wraz ze swoimi podopiecznymi cieszyła się ich dniem. Obok Trikke odbywały się zawody w rzucie do celu, gdzie dzieciaki mogły sprawdzić swoją umiejętność rzucania. Można było wygrać interesujące nagrody, dlatego też wielu spróbowało swoich sił. Gdyby ktoś nie zdążył się jeszcze wyszaleć, mógł wziąć udział w konkursie tanecznym. Dzięki temu najmłodsi mogli się poruszać w rytm muzyki, a przy okazji wygrać nagrody. Stworzyliśmy również specjalne stoiska dla The Crew i Kick Boxingu. Do końca imprezy można było podejść, wziąć autograf, dowiedzieć się kilku nowych rzeczy o tych sportach, zadać pytanie bądź po prostu spróbować na własnej skórze tego sportu.

ZABAWY LOSOWE

Przewidzieliśmy również zabawy typowo festynowe. Była to między innymi loteria, gdzie losowało się losy i wygrywało nagrodę. Drugą konkurencją były zagadki. Tu jednak, żeby wygrać trzeba było wylosować zagadkę i na nią odpowiedzieć. Zaletą tych zabaw było to, iż nie było przegranych. Każdy odchodził z jakąś nagrodą, choćby najmniejszą.

INNE ZABAWY I ATRAKCJE

Przewidzieliśmy oczywiście miejsce dla malutkich dzieci. Na specjalnych materacach, z duża liczbą zabawek, książek, kolejek nasze wolontariuszki przyjmowały chętne do zabawy maluchy. Wbrew pozorom stoisko to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, co może świadczyć, iż na imprezy sportowe przychodzą wraz z opiekunami i rodzicami najmłodsi.

Dodatkowymi atrakcjami były oczywiście bajkowe postacie, które odwiedziły halę Orbitę. Naszych gości na wstępie witały trzy urocze wróżki, które rzucały czar dobrej zabawy. Wraz z wybiciem godziny 13.30 pojawił się niezastąpiony Komisarz Lew, który robił sobie z małymi kibicami zdjęcia i rozdawał wraz z wróżkami najgrzeczniejszym dzieciom pluszowe misie. Same wróżki co jakiś czas częstowały kibiców łakociami. Po całej hali chodziła Śnieżynka i rozdawała upominki. Nie można jednak zapomnieć o wizycie Świętego Mikołaja, którego wizyta wszystkich ucieszyła i wzbudziła duże poruszenie.

ZAKOŃCZENIE SIATKARSKICH MIKOŁAJEK 2007

Siatkarskie Mikołajki 2007 zakończyliśmy w wielkim stylu. Każdy Dom Dziecka, każda Świetlica Środowiskowa, każda szkoła i każda osoba mogła sobie zrobić zdjęcie z siatkarkami Impel Gwardii Wrocław.

Najważniejszym jednak akcentem było rozdanie przez 50 naszych wolontariuszy prezentów dla wszystkich dzieci z Domów Dziecka i Świetlic Środowiskowych. Dzięki temu akcentowi mogliśmy podsumować całość imprezy i umilić powrót dzieci do ich domów.

Mamy nadzieję, iż dzięki nam potrzebujące dzieci mogły zaznać trochę radości w tak ważnym dla nich dniu. Mamy również nadzieję, iż przez te parę godzin mogliśmy przekazać dzieciom swoje przesłanie – uświadomić, iż sport powinien być jednym z elementów naszego życia i że może być to niezwykła zabawa, niezależnie od rodzaju uprawianego sportu.

Dziękujemy Sponsorom i wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w przygotowania do Siatkarskich Mikołajek za umożliwienie zorganizowania tej imprezy.