Nordic Walking jest coraz popularniejszą formą aktywnego spędzania wolnego czasu, wywodzącą się z Finlandii. Nie trzeba zbyt wiele, aby móc uprawiać tą dyscyplinę – wystarczy wygodny strój i dobry humor oraz odpowiedni sprzęt, który jest podstawą trenowania chodu – specjalne kije z rękawiczkami, o długości dopasowanej odpowiednio do wzrostu chodzącego.

Nordic Walking Fan Team to działająca przy Stowarzyszeniu Promocji Sportu FAN sekcja, powstała w wyniku zainteresowania Wrocławian popularnym już w wielu krajach sportem. Promowanie chodu nordyckiego przez nasze Stowarzyszenie zaczęło się na wiosnę 2008 roku od akcji pod tytułem Nordic Walking FAN Wrocław – spacery po wrocławskich parkach. Pierwszy z nich odbył się 9 marca 2008 roku w parku Szczytnickim.  Każdy z zaplanowanych spacerów miał na celu jednorazowe zapoznanie przybyłych uczestników z podstawami Nordic Walking. Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie naszą akcją będzie tak duże. Grono fanów Nordic Walking powiększało się ze spaceru na spacer, w wyniku czego powstała „zaawansowana” grupa Nordic Walking, umożliwiająca chętnym osobom kontynuację spacerów z naszą sekcją i dalsze zgłębianie tajników chodu nordyckiego. Spacery po wrocławskich parkach zostały poszerzone także o wyjazdy turystyczne po Dolnym Śląsku (chodziliśmy z kijkami między innymi po Szklarskiej Porębie  i Wzgórzach Strzelińskich).

Osoby, które chciałyby poznać „sekrety” Nordic Walking, zapraszamy w listopadzie na kolejne spacery z cyklu Nordic Walking FAN Wrocław. Aby zapisać się na zajęcia wystarczy ściągnąć deklarację uczestnika spaceru znajdującą się na naszej stronie internetowej, wypełnić w komputerze i odesłać na adres e-mail (nordicwalking@fan.org.pl). Osoby nie posiadające możliwości przesłania deklaracji pocztą elektroniczną mogą zapisać się telefonicznie u kierownika sekcji – Katarzyny Moskal, pod numerem telefonu 501 158 301. Ilość miejsc na wybranym spacerze jest ograniczona, ponieważ posiadamy tylko 20 par kijków, chyba że ktoś posiada własne. Warunkiem udziału w projekcie jest wypełnienie deklaracji oraz podpisanie regulaminu uczestnictwa. Koszt udziału w spacerze to 10 zł/osoba (dla osób z własnymi kijkami 5zł/osoba) – w ramach tego jest napój, sprzęt oraz opieka instruktora.

Wszelkie informacje dotyczące spacerów oraz grupy Nordic Walking FAN Team znajdują się na stronie FAN’a w dziale „Grupy”.