Chcesz zagrać w młodzieżowej lidze piłki nożnej, wziąć udział w warsztatach lub szkoleniach, zostać wolontariuszem, pomóc w organizacji kampanii społecznej albo spróbować swoich sił jako dziennikarz? Przyjdź na pl. Dominikański 6, gdzie od października 2006 roku działa Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju. Tworzą je młodzi ludzie, którzy chcą zachęcić innych do aktywności i rozwoju.

W ramach Centrum działa Punkt Informacyjny, w którym można znaleźć informacje o wszystkim, co się dzieje we Wrocławiu, a także o tym, co oferuje samo Centrum. W szkołach pracownicy Centrum i wolontariusze prowadzą warsztaty dla uczniów, a w weekendy i po południu można uczestniczyć w szkoleniach z różnych dziedzin: komunikacji, pracy z grupą, umiejętności trenerskich, a także w warsztatach przeznaczonych specjalnie dla młodych rodziców. Dwa razy w tygodniu spotykają się drużyny, aby grać w kolejnych meczach ligi „Młode Nogi Wrocławia”. Przy pl. Dominikańskim 6 działa też Wrocławskie Centrum Wolontariatu, zajmujące się pośrednictwem między wolontariuszami a osobami potrzebującymi pomocy. Wszyscy mający coś do powiedzenia mogą pisać do „Gazety Młody Wrocław” albo współtworzyć portal mlodzi.wroclaw.pl. Jednym słowem – każdy może znaleźć tu coś dla siebie…

Od stycznia 2009 roku Młodzieżowe Centrum Informacji i  Rozwoju działa w obrębie nowej jednostki – Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

Zapraszamy do rozwoju!

Wszystkie szczegóły znajdziesz na mlodzi.wroclaw.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl