TURYSTYKA PIESZA, NATURA i … KIJE

9 sierpnia 2008 roku odbył się piąty wyjazdowy spacer grupy Nordic Walking Fan Team. W sobotnie przedpołudnie wesoła ekipa fanów nordyckiego chodu „zapakowała się” do busa i ruszyła na kolejną wycieczkę z kijkami po Dolnym Śląsku.

Tym razem naszym celem były Krośnice koło Milicza. Miejscowość ta, położona na terenie Parku Krajobrazowego – Dolina Baryczy, znana jest z malowniczo położonych stawów wchodzących w kompleks tzw. stawów milickich. Prowadzi się w nich głównie hodowlę karpi, linów i szczupaków. Są one również siedliskiem przyrodniczym różnych gatunków ptaków wodnych oraz roślin.

 

Na spacer wyruszyliśmy spod Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego w Krośnicach, kierując się w stronę stacji kolejowej, gdzie rozpoczyna się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna i trasa rowerowa wiodąca przez okoliczne stawy i lasy. Trasa spaceru wiodła groblami otoczonymi z jednej strony przez las a z drugiej przez okoliczne stawy – Chełm, Wrzosowiec oraz Czarny Las, przy którym odbyła się obowiązkowa sesja fotograficzna :).

Po 2 godzinach marszu,  na rozwidleniu ścieżki przyrodniczej z rowerową, skierowaliśmy się trasą dla rowerów w stronę miejscowości Luboradów. Tam też, dzięki uprzejmości gospodarzy Domu Pracy Twórczej w Luboradowie, urządziliśmy sobie na świeżym powietrzu ucztę. Rozpaliliśmy zabranego przez nas z Wrocławia grilla, na którym upieczone zostały kiełbaski i inne mięsko, a także specjalność jednej z naszych koleżanek – grillowane warzywa :). Po pysznym jedzeniu i odpoczynku wsiedliśmy z powrotem w busa i ruszyliśmy w stronę Wrocławia.

  

 Wyprawa była udana, przybyło wiele nowych zdjęć oraz niezapomnianych wrażeń.

 opisała: Marlena Wyspiańska