TURYSTYKA PIESZA, NATURA i … KIJE

Nordic Walking FAN Tour

Jest to cykl imprez wyjazdowych, podczas których prócz zwiedzania nowych ciekawych miejsc, uczestnicy będą zgłębiać tajniki nordyckiego chodu.

Celem projektu jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział mieszkańców Wrocławia i nie tylko w imprezie wyjazdowej. Nie mniej ważnym celem jest uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na rozwój, zdrowie i jakość życia człowieka oraz stałe propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu poprzez cykl wyjazdów w atrakcyjne regiony Dolnego Śląska.

Ponadto naszym celem jest umożliwienie, poznania prawidłowych technik marszu NW, który poprzez swój uniwersalny dobroczynny wpływ jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji i samopoczucia spacerowiczów.

NW może być uprawiany niezależnie od wieku, płci, czy kondycji fizycznej, od sportowca wyczynowego po osoby będące w czasie rehabilitacji. Wspaniale uzupełnia efekty diet odchudzających, może też być uprawiany jako sport wyczynowy. Każdy może dozować, w jakim tempie chce lub może chodzić. Niezależnie od tempa ćwiczone są wszystkie mięśnie nóg i znaczna część mięśni w górnych partiach ciała. Do niektórych z licznych korzystnych efektów uprawiania tego sportu można zaliczyć: podniesienie sprawności systemu krążeniowego; rozluźnienie napięcia mięśni barków, szyi, grzbietu; poprawa kondycji i koordynacji. NW jest nie tylko wszechstronnym sportem – to również sposób na miłe spędzenie czasu, rekreację w kontakcie z przyrodą. Chcemy by ten rodzaj aktywności fizycznej stawał się coraz bardziej popularny.

Warunkiem udziału w projekcie jest wypełnienie ankiety oraz podpisanie regulaminu uczestnictwa.

ANKIETA DOCściągnij

Terminy wyjazdów:

 • 21.03.2009 – Kudowa Zdrój/Pstrążna/Błędne Skały – wyjazd całodniowy z rybką na miejscu
  Cena w zależności od ilości osób wahać będzie się:
  Sekcja        – 40-50 zł
  Pozostali    – 50-60 zł
 • 9.05.2009 – Strzelin – Ziębice – trasa ok. 22-25 km
 • 23.05.2009 – Sokołowsko
 • 6.06.2009 – Oborniki Śląskie
 • 11.07.2009 – Sobótka
 • 3.10.2009 – Kąty Wrocławskie
 • 17-18.10.2009 – Międzygórze
KONTAKT:   Katarzyna Moskal
    kierownik sekcji
     

 e-mail

  nordicwalking@fan.org.pl

 tel.

  +48 501 158 301