TURYSTYKA PIESZA, NATURA i … KIJE

 Bieganie z kijkami – nowa forma aktywności ruchowej

Sport jest w dzisiejszych czasach nieodłączną częścią życia. Dlatego też Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN wychodzi z inicjatywą i proponuje coraz to inne sposoby spędzania czasu.
Tym razem mamy do zaproponowania bieganie z kijkami. Jest to nowa forma aktywności ruchowej, którą proponuje nasze Stowarzyszenie. Łączy w sobie wszystkie zalety Nordic Walking i biegania.

Użycie kijków Nordic Walking działa profilaktycznie przy wadach postawy, pomaga zredukować napięcie mięśni barku i karku, wzmacnia mięśnie kręgosłupa, pomaga stracić zbędne kilogramy, usprawnia układu oddechowego i sercowo – naczyniowego, a co najważniejsze nie obciąża stawów i kolan. Dlatego też połączenie Nordic Walking i biegania daje takie rezultaty. Poza połączeniem korzyści obu sportów, Nordic Walking likwiduje wady biegania, takich jak obciążanie kolan.

Kije są pewnym połączeniem kijów trekkingowych i nart biegowych. Również technika marszu trochę się różni, jest ona połączeniem marszu tradycyjnego i marszu sportowego z elementami narciarstwa biegowego, głównie odbijania się kijami od podłoża. Aby rozpocząć zajęcia z Biegania z kijkami nie potrzeba wiele. Prócz chęci wyjścia z domu, potrzebne jest odpowiednie do pory roku obuwie, strój sportowy oraz para kijów do Nordic Walking. Kije powinny być dostosowane do wzrostu danej osoby oraz do jej predyspozycji fizycznych.

Bardzo ważne jest, aby poznać prawidłową technikę Nordic Walking i biegania z kijkami. Jest to bardzo istotne, gdyż jedynie w ten sposób osiągniemy wszystkie korzyści, jakie daje nam ten rodzaj aktywności fizycznej. Dlatego też Nordic Walking FAN Team organizuje w najbliższym czasie cykl imprez, podczas których uczestnicy poznają wszystkie korzyści wynikające z uprawiania tego sportu, technikę chodu nordyckiego, technikę biegania z kijkami, poznają jaki sprzęt jest właściwy dla konkretnej osoby oraz spędzą niezapomniane chwile razem z naszą grupą.

ZAPISY:

W jednym spacerze może wziąć udział 15-sto osobowa grupa (tylko parami kijków dysponujemy), osoby posiadające własny sprzęt mogą przychodzić na spotkania z wcześniejszym powiadamianiem. Żeby mieć pewność i zapisać się na spacer trzeba na naszej stronie internetowej znaleźć i ściągnąć deklarację uczestnika w zajęciach z biegania z kijkami. Następnie w komputerze wypełnić odpowiednie rubryki i odesłać na nasz mail (nordicwalking@fan.org.pl). Osoby nie posiadające możliwości przesłania nam deklaracji drogą elektroniczną proszone są o zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu 501 158 301.

Tak wygląda etap zgłaszania się. O miejscu i godzinie zbiórki informujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem poprzez naszą stronę, mailowo lub telefonicznie (w wyjątkowych sytuacjach).

Pozostałe formalności załatwiamy już przed samym spacerem wtedy to zbieramy podpisy oraz opłaty (przypominamy jedno spotkanie kosztuje 10 zł). W ramach tej kwoty zawiera się opieka instruktora Nordic Walking, wypożyczenie sprzętu, napój. Osoby z własnymi kijkami płacą 5 zł (kijki muszą być do nordic walking nie mogą to być kijki trekingowe).

Dla wytrwałych, którzy chcą zgłębiać technikę Nordic Walking i biegania z kijkami mamy specjalną propozycję utworzenia stałej grupy, która niezależnie od spacerów po parkach będzie się spotykać i spacerować z nami poznając kolejne etapy chodu i biegania.

TERMINY SPOTKAŃ:

  • 16 listopada – spacer połączony z nauką elementów biegania z kijkami, Park Kozanowski, g. 15.00
  • 29 listopada – spacer połączony z nauką elementów biegania z kijkami, Lasek Mokrzański, g. 13.00

Serdecznie zapraszamy!

ANKIETA DOCściągnij

KONTAKT:   Katarzyna Moskal
    kierownik sekcji
     

 e-mail

  nordicwalking@fan.org.pl

 tel.

  +48 501 158 301