W okresie 18 – 22 marca 2008 roku wszystkie dzieci mogły obcować ze sportem dzięki zorganizowanymi feriami. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN wraz z Multikinem w Pasażu Grunwaldzkim przez 7 dni przedstawiało najmłodszym zalety sportu. Każdy dzień był tematyczny, dlatego też każdy mógł znaleźć cos dla siebie.

1 dzień

Pierwszy dzień zaskakiwał dzięki bokserom Gwardii Wrocław. Zawodowcy zrobili w jednej z sal kinowych krótką prezentację, po czym odpowiadali na pytania widzów. Każdy mógł podejść, spytać się o techniki walki, spróbować swoich sił bądź wziąć autograf. Była to znakomita okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o boksie i przełamać stereotypy z nim związane. Zawodnicy udzielali również rad, gdzie można uczęszczać na zajęcia, by przeżyć to, co oni. 

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia był zespół – The Freestyle Stars. Chłopacy z zespołu Freestyle Football pokazali młodszym inne sposoby na „zabawy” z piłką. Udowodnili, że nie musi ona służyć jedynie do standartowej gry w piłkę nożną. Wszyscy zachwycali się ich niesamowitymi sztuczkami i podobnie jak przy bokserach mogli nauczyć się podstawowych technik.

Dla najmłodszych tego dnia przygotowaliśmy konkurs plastyczny. Tematem była Postać Bajkowa przedstawiona na sportowo. Każdy mógł narysować swoją ulubioną kreskówkę z piłką, rakietą tenisową bądź w inny sportowy sposób. We wszystkich pracach można było zauważyć ulubione sporty dzieci.

2 dzień

Ten dzień zdominowało Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Można było przejechać się na Trikke, co odniosło jak zwykle wielki sukces. Każdy chciał się przejechać na naszym trójkołowcu, niezależnie od wieku.

Oczywiście staraliśmy się przedstawić wszystkie nasze sekcje i zachęcić najmłodszych do promowania sportu. Również tego dnia nie mogło zabraknąć The Freestyle Stars.

3 dzień

Tego dnia swoje umiejętności prezentowali pasjonaci Snowboard’u. Przedstawili wszystkie zalety zimowych sportów i zachęcali do ruchu w zimie. Wieczorem odbył się tematyczny seans, co dopełniało cały dzień.

4 dzień

Tego dnia królowała piłka nożna. Naszymi gośćmi były między innymi piłkarki KŚ AZS Wrocław, które wszystkich oczarowały. Najmłodsi mogli zaobserwować ich umiejętności i spróbować się zmierzyć z tym sportem. Podobnie jak piłkarki, ważnym elementem tego dnia były pokazy piłkarzy WKS Śląsk Wrocław. Również oni próbowali zafascynować najmłodszych tym sportem. 

5 dzień

Ten dzień należał do football’u amerykańskiego i The Crew. Pokazali oni, na czym polega tak mało jeszcze znany w Polsce sport. Dzięki nim, każdy mógł na własnej skórze przeżyć emocje z tym związane. Dzieci z chęcią przymierzały stroje, dotykały piłki, przepychały się z zawodnikami The Crew.

Przez cały tydzień prowadzone były konkursy plastyczne, które miały na celu pobudzić wyobraźnię i kreatywność wszystkich dzieci. Z całego tygodnia wybrano 5 najlepszych prac, które zostały nagrodzone.

Mamy nadzieję, iż dzięki nam najmłodsi wypełnili sobie wolny czas i przekonali się, że ruch to zdrowie. Wszystkie te dni miały na celu pokazać im, iż każdy znajdzie sport dla siebie.