PRZYGOTOWANIA FESTYNU RODZINNEGO

Przygotowanie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka rozpoczęły się na 2 miesiące przed samą imprezą. Początkowe prace polegały na pozyskaniu środków, dzięki którym cała impreza mogła się odbyć. Następnym etapem były kontakty z Placówkami i zaproszenia dzieci im podlegających. Jednak potem wszyscy wolontariusze musieli dokładnie wszystko zaplanować i zorganizować, tak aby impreza odbyła się na najwyższym poziomie. Kilka razy w miesiącu odbywały się zebrania, podczas których ustalane były wszystkie szczegóły i rozdzielane były zadania. Na bieżąco też kontrolowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia i przechodziliśmy do kolejnych etapów przygotowań.

W tym okresie przygotowawczym  dostaliśmy również wiele różnych rzeczy od naszych sponsorów i darczyńców. Były to słodycze, owoce, napoje dzięki którym nasi mali goście mogli gasić pragnienie czy też wzmacniać siły pomiędzy kolejnymi rozgrywkami sportowymi. Gadżety od naszych sponsorów posłużyły jako nagrody za udział w konkursach, konkurencjach sportowych czy też loterii. Oczywiście za wszystko serdecznie dziękujemy w imieniu Dzieci.

FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Festyn odbył się 1 czerwca 2008 r., czyli dokładnie w Dniu święta najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci mogły przeżyć swoją przygodę ze sportem. Na miejscu na wszystkich odwiedzających czekały różne atrakcje. Można było wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych lub też poznać tajniki różnych sportów dzięki obecności sławnych zawodników wrocławskich zespołów sportowych. Pierwsi goście przybyli już o 9.30, a całość rozpoczęła się o godzinie 10.

  • Pokazy:

Naszą imprezę uświetniły liczne pokazy sportowców. Jednym z nich był pokaz grupy Freestyle Stars, z bardzo widowiskowej dziedziny sportu jaką jest Freestyle Football, czyli przeróżne sztuczki podczas żonglerki piłką. Jak podczas ostatniej edycji Siatkarskich Mikołajek, tak i podczas festynu wielkim zainteresowaniem cieszył się zaprzyjaźniony już z nami zespół The Crew, czyli Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim. Każdy mógł porozmawiać z zawodnikami, zdobyć autograf, zrobić zdjęcie, jednak największą atrakcją przygotowaną przez zespół była możliwość przymiarki futbolowego stroju lub kasku, a chętnych do poczucia się zawodnikiem futbolowym, nie brakowało. Kolejnymi gośćmi imprezy byli Kosynierzy Wrocław, czyli zawodnicy nowej dziedziny sportu jaką jest La crosse. Dzieci mogły poznać tajniki tego sportu, przymierzyć strój, a nawet spróbować swoich sił w tym ciekawym sporcie pod czujnym okiem zawodników i trenera. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć wrocławskich piłkarzy Śląska Wrocław, swoją obecnością zaszczyciły nas również piłkarki KŚ AZS Wrocław, a także zawodnik ASCO Śląsk Wrocław.

  • Konkurencje sportowe:

Konkurencje sportowe ku naszej uciesze cieszyły się największym zainteresowaniem. Można było spróbować swych sił w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Był to Mini Turniej Euro, mający m.in. na celu promocję Euro 2012, których kilka meczy obejrzymy we Wrocławiu. Rywalizacja pomiędzy drużynami była zacięta, nagrody interesujące, a chętnych by je wygrać nie zabrakło! Drugim konkursem związanym z Piłką Nożną był konkurs rzutów karnych, a bramki bronił bramkarz WKS Śląsk – Paweł Dąbrowski. W zdobyciu punktów pomagały dzieciom piłkarki KŚ AZS Wrocław. Część dzieci wybrała jednak popularne „piłkarzyki”, tu również odbyły się zacięte mecze, a atmosfera wokół „boiska” była równie gorąca jak przy tym prawdziwym. Nasi mali goście mogli również zmierzyć się w piłce plażowej, czy też w koszykówce, a dla wielbicieli tenisa przygotowaliśmy turniej tenisowy. Można było się zmierzyć także w sztafecie, czy też w przeciąganiu liny. Atrakcją stałą był niesłabnący zainteresowaniem FAN Trikke Club i jak zwykle trójkołowce wywołały spore zamieszanie. Każdy mógł spróbować jazdy na tym urządzeniu, które łączy w sobie tyle rodzajów sportów.

  • Dmuchane atrakcje:

Podczas festynu nie mogło zabraknąć takiej atrakcji, którą jest dmuchany zamek. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły wyszaleć się skacząc po kolorowym i czarodziejskim zamku, czy też spróbować zmierzyć się z dmuchanym bungee run-em.

  • Konkursy artystyczne:

Podczas festynu na twarzy prawie każdego dziecka można było ujrzeć kolorowe kwiatuszki, flagi Polski, czy też WKSu, biegały małe kotki, myszki i inne zwierzaczki, a to wszystko za sprawą naszych wolontariuszy, którzy dzielnie tworzyli wspaniałe arcydzieła na twarzach naszych małych gości przy stoisku „Malowanie twarzy”. Każdy mógł dostać na rączce czy policzku pamiątkę z tego dnia, a chętnych nie brakowało nawet przez chwilę!

Oczywiście nie tylko nasi wolontariusze bawili się w plastyków, dzieci również mogły poczuć się artystami, dla nich specjalnie został przygotowany konkurs plastyczny. Było mnóstwo kredek, bloków, pomysłów i talentów! Dla najbardziej twórczych czekały nagrody, ale i dla reszty plastyków nie zabrakło nagród pocieszenia. Co najważniejsze, tematem konkursu był „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” bądź „Sporty letnie”, a dodatkową atrakcją jest fakt, iż najlepsze prace zostaną umieszczone na wystawie podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się we wrześniu.

Ze względu na to, że odwiedzili nas goście nie tylko z Wrocławia, chcieliśmy pokazać im 5 naszych mostów i w związku z tym zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszy z nich. Każdy mógł wziąć udział w głosowaniu, później wśród oddanych głosów wylosowaliśmy zwycięzcę, na którego czekała nagroda. Najpiękniejszym mostem Wrocławia, zgodnie z wynikami głosowania okazał się Most Grunwaldzki.

  • Loteria:

Atrakcją stałą była loteria. Dzieci mogły wygrać różne nagrody, gadżety, słodycze itp. biorąc udział w zabawach losowych. Aby zdobyć nagrodę dzieci musiały kręcić hula-hop, łowić papierowe rybki, odgadywać zagadki w quizie, był też rzut ringiem czy też rzut do celu. Śmiechu było co niemiara, a i nagród w bród! Każdy odchodził z jakąś nagrodą, choćby najmniejszą, więc wszystkie dzieci opuszczały stoisko z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy.

  • Kącik dla Malucha:

Przewidzieliśmy także miejsce dla najmłodszych uczestników festynu, dla których konkurencje sportowe mogły okazać się zbyt trudne. Przygotowaliśmy dla nich specjalne materace, na których były książeczki, pluszaki, kolejki, puzzle i inne zabawki, a także wspólne zabawy i wygłupy z naszymi wolontariuszami, którzy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem dzieciaczków, ale czynnie brali udział w zabawach.

  • Posiłki:

Dla Dzieci z Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka przygotowaliśmy ofertę specjalną w postaci darmowych posiłków i napojów. W każdej chwili dzieci mogły zjeść pyszną kanapkę, świeży owoc czy ugasić pragnienie wodą. Był również grill, którego zapach kusił wszystkich wielbicieli pieczonej kiełbaski.

  • Zakończenie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka 2008:

Duża część naszych małych gości dzielnie wytrwała do samego końca festynu, który zakończył się około godziny 16. Dla najbardziej wytrwałych znalazło się jeszcze kilka gadżetów i cukierków, które dzieci zabrały na drogę powrotną do domu.

Miłym akcentem kończącym festyn był wierszyk i obrazek namalowany przez dzieci z Domu Dziecka w Kłodzku, poprzez który dzieci chciały przekazać nam i naszym sponsorom podziękowanie za to, że mogły spędzić swój Dzień na naszym festynie.

Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu dostarczyliśmy dzieciom trochę radości, cudownych wspomnień i uśmiechu w dniu, który jest tak ważny dla każdego z nich. Jesteśmy Stowarzyszeniem, którego celem jest przede wszystkim propagowanie sportu jako wartościowej formy spędzania wolnego czasu, niezależnie od wieku i warunków środowiskowych. Mamy więc nadzieję, że zdołaliśmy przekazać dzieciom swoje przesłanie i uświadomić, że sport powinien być jednym z elementów naszego życia, a przy okazji może być wspaniałą zabawą, niezależnie od dyscypliny sportowej, czy poziomów zaawansowania.

Dziękujemy Sponsorom i wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w przygotowania do „Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka”, bez których ta impreza nie odbyłaby się. Mamy nadzieję, iż będzie więcej okazji na wspólną zabawę i współpracę przy kolejnych projektach.