Zadania Centrum

MISJA: Pamiętając o tym, że aktywność obywateli jest podstawą demokracji, wspieramy powstawanie i rozwój wrocławskich organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych. W tym celu prowadzimy działalność szkoleniową, doradczą, informacyjną oraz udostepniamy nasze zasoby lokalowe i sprzętowe

WIZJA: Dążymy do tego, aby współpracujące z nami organizacje nauczyły się działać samodzielnie i skutecznie oraz dynamicznie rozwijały się i realizowały swoje cele.

Podstawowym zadaniem Centrum jest wspieranie i wszechstronna pomoc świadczona wrocławskim organizacjom pozarządowym w ich początkowym okresie rozwoju. Centrum jest także miejscem integracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy środowiska wrocławskich NGO.

Nowo powstające stowarzyszenia, fundacje, a także grupy nieformalne borykają się na początku swojej działalności z wieloma prozaicznymi problemami – brakiem lokalu i adresu, telefonu, faksu, ksera, komputera, dostępu do Internetu. Brakuje im fachowego doradztwa i szkoleń. Nie wiedzą gdzie i jak aplikować o środki finansowe. W Centrum mają to wszystko do swojej dyspozycji. Przez rok każda z organizacji przyjętych do Programu „Razem do samodzielności” może korzystać z lokalu, jego zasobów i sprzętu, przygotowując się do samodzielnego działania. Fachową radą i pomocą służy im zespół młodych pracowników merytorycznych, posiadających duże doświadczenie w pracy w sektorze pozarządowym.

Godziny otwarcia Centrum: poniedziałek – piątek 9:00 – 20:00

Dyżur koordynatora Centrum: poniedziałek – piątek 14:00 – 17:00

Lokalizacja Centrum

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „SEKTOR 3” mieści się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej 65, na tyle budynku Centrum Sportów Ekstremalnych.

Niedaleko Centrum znajduje się przystanek komunikacji miejskiej KWISKA. Dojazd autobusami: 119, 126, 128, 129, 319, 103, 403, 419, 122, E oraz tramwajami: 3, 10, 12, 22, 21.

Dysponujemy bezpłatnym parkingiem, do którego można dojechać wyłącznie od strony ul. Wejherowskiej.

Zasoby Centrum

W świeżo wyremontowanym i nowocześnie zaaranżowanym, dwukondygnacyjnym obiekcie przedstawiciele organizacji znajdą komfortowe miejsce do pracy. Jest tu duża sala biurowa podzielona na boksy, z 16 stanowiskami wyposażonymi w biurko, komputer z dostępem do Internetu i telefon. W recepcji do dyspozycji jest nowoczesna, wielofunkcyjna kopiarka i faks. Całą jedną ścianę zajmują biurowe szafy przeznaczone dla poszczególnych organizacji. Centrum dysponuje ponad czterdziestoma publikacjami dotyczącymi III sektora i dziedzin pokrewnych. Biblioteka tematyczna jest na bieżąco uzupełniania o nowe pozycje. Z książek można korzystać na miejscu lub wypożyczać je za kaucją. Ponadto w Centrum prenumerowana jest gazeta.ngo.pl dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Jednym z podstawowych źródeł informacji jest strona internetowa Centrum, a w przyszłości planowane jest wydawanie specjalnego biuletynu. Na piętrze znajduje się sala konferencyjna dla 80 osób, o świetnej akustyce i przygotowana do prezentacji multimedialnych. W dużym foyer jest miejsce na wystawy i organizację cateringu. W przyszłości będzie ono mogło być także dzielone przesuwanymi ścianami na jedno lub dwa pomieszczenia, przeznaczone do szkoleń lub spotkań organizacji. Przez duże wewnętrzne okna można oglądać popisy młodzieży korzystającej z sąsiadującego z Centrum skateparku i sali teatralno-cyrkowej. Na tym samym piętrze znajduje się jeszcze sala z 10 stanowiskami do szkoleń komputerowych oraz pokój konsultacyjny. Porad organizacjom udzielają pracownicy merytoryczni Centrum oraz prawnik, księgowy i specjalista od funduszy unijnych oraz konsultant informatyczny. Zaplecze stanowi druga kuchnia, przygotowana do obsługi konferencji i przestronne toalety.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo (winda, brak progów, osobne toalety).

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 jest prowadzone przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl