• Wspólna gra w Boule (petanka)

Historia gry w kule sięga czasów starożytnych kiedy to Grecy, a później Rzymianie grali w grę przypominającą dzisiejszą petanque. Jako kul używano kamieni (spheristies) oraz kul drewnianych pokrytych żelazną blachą (Rzymianie). Gra w kule wraz z ekspansją Rzymu była rozpowszechniana wśród wszystkich krajów śródziemnomorskich, gdzie przyjęła różne formy i nazwy boccia,boules ,bowls itp.

Obecna petanque i zasady gry wywodzą się z przełomu XIX i XX wieku – 1907 rok z gry zwanej „jeu provencal” (gra prowansalska).  100 lat temu ( 1958 r ) w Marsylii powstała Międzynarodowa Federacja Petanque i Gier Prowansalskich. Polska Federacja Petanque został powołana we Wrocławiu w roku 2002  i jej siedzibą jest również Wrocław.

Wierzymy, że wspólne granie w tą niezwykle popularną w Europie dyscyplinie jeszcze bardziej zintegrują wszystkich Seniorów.

  • Rekreacyjne wizyty we Wrocławskim Park Wodnym

Nasi Seniorzy również będą korzystać z atrakcji jakie daje Wrocławski Park Wodny. Jest to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Znajduje się tu kilka współdziałających ze sobą stref:

  • rekreacyjną z mnóstwem atrakcji (m.in. zjeżdżalniami, jacuzzi, „leniwą rzeką” , basenami zewnętrznymi i basenem pływackim)
  • strefę Saun i Wellness (kilka rodzajów saun i łaźni, masaże wodne, zabiegi upiększające)
  • klub Fitness z najnowocześniejszymi na świecie urządzeniami i unikalną „siłownią dla dzieci”
  • basen Sportowy z dużą widownią i… tytułem Obiekt Sportowy Roku 2008

Te strefy uzupełnia, a właściwie łączy, gastronomia – z restauracjami, kawiarenkami i bistro.

  • Rodzinne wycieczki rowerowe

Nasi seniorze wspólnie ze swoimi wnukami i dziećmi będą mogli się wybrać na rowerowe wycieczki dookoła Wrocławia. Ponieważ ruch przyczynia się do zachowania zdrowia fizycznego oraz utrzymania ogólnego dobrego samopoczucia, proponujemy dla naszych Seniorów wycieczki rowerowe, które przyczynią się do aktywizacji całej społeczności miasta Wrocławia. Głównie zależy nam na uczestnictwie w wycieczkach całych rodzin.

Okolice Wrocławia są przychylne do korzystania z rowerowych szlaków, mało uczęszczane drogi i dobrze oznakowane trasy na pewno zainteresują naszych klubowiczów.

  • Gry szachowe z zawodnikami młodzieżowego klubu MDK MUKS

Szachy to dyscyplina łącząca elementy sportu, nauki i sztuki stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji. Rozwijając wyobraźnię, pamięć, zdolność abstrakcyjnego, logicznego myślenia kształtuje cechy charakteru nieodzowne do osiągnięcia zwycięstwa na szachownicy, jak i w życiu.

Szachy są sportem umysłowym ze wszystkimi elementami sportowej rywalizacji wymagającej umiejętności panowania nad sobą, wytrwałości, przezorności, odwagi, woli zwycięstwa. Rozwijają inteligencję i zdolności twórcze. Niezaprzeczalne są walory szachów społeczne, kulturalne i wychowawcze.

Wspólnie z sekcją szachowa MUKS MDK Śródmieście z Wrocławia nasi Seniorzy będą  mogli zmierzyć się z młodymi zawodnikami.

  • Nordic Walking dla Seniorów (60 +)

Zajęcia z co raz bardziej popularnej odmiany ruchu – szerzej w dziale Nordic Walking.

KONTAKT: Małgorzata Kubiszewska
koordynator klubu
email: klubseniora@fan.org.pl
tel: +48 508 918 428

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl