TURYSTYKA PIESZA, NATURA i … KIJE

 Nordic Walking FAN Team – grupa stała

W ramach Stowarzyszenia powstała grupa Nordic Walking FAN Team. Powstała ona na skutek bardzo dużego zainteresowania nordyckim chodem. Praktycznie po każdym spacerze dla początkujących znajdowali się ochotnicy, którzy chcieli kontynuować swoją edukację, poznawać nowe ćwiczenia i razem z grupą przemierzać nowe tereny.

W ten właśnie sposób na dzień dzisiejszy grupa liczy kilkadziesiąt członków. Aby dostać się do grupy nie trzeba wiele. Wystarczy napisać maila lub zadzwonić. Po spotkaniu dla początkujących można już próbować swoich sił razem ze stałą grupą.

Aby dopełnić wszystkich formalności należy wypełnić i podpisać ankietę oraz zapłacić za członkostwo w Stowarzyszeniu i sekcji (opłata członkowska). Opłata jest na cały rok licząc od momentu wpłaty. W ramach składki przysługuje prawo do 2 darmowych spacerów, każdy kolejny w danym miesiącu kosztuje 3 zł. W ramach członkostwa w sekcji darmowe jest również wypożyczanie niektórych sprzętów. Dodatkowo wszystkim członkom wyrabiamy FAN Kartę, która upoważnia do zniżek u naszych partnerów (aktualna lista partnerów dostępna w dziale FAN Karta – Partnerzy).

Członkowie sekcji wyróżniają się również specjalną koszulką naszej grupy, można ją nabyć w cenie 20 zł (osoby nie zrzeszone też mogą nabyć koszulki w cenie 30 zł)

Jak to się odbywa?

O wszystkich spacerach członkowie grupy są informowani na bieżąco drogą mailową. Aby każdy miał możliwość przeczytania na czas informacji o spacerze, wysyłamy ją z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Niestety na dany spacer nie możemy zapisać wszystkich – ogranicza nas ilość kijków. Jednorazowo zapisujemy  25 osób, o czym oczywiście decyduje kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Aby każdy miał szanse na sprawiedliwe uczestnictwo w spacerze, prowadzony jest dziennik spacerów, gdzie zapisywane są obecności z poszczególnych spacerów. Dzięki temu osoby z małą ilością „przechodzonych” godzin mają pierwszeństwo w spacerach.

Jak często?

Spacery staramy się robić jak najczęściej. Wszystko zależy od okresu, jakim mają się odbywać i od ilości chętnych. Maksymalny odstęp między poszczególnymi spacerami wynosi 2 tygodnie.

Dodatkowo co jakiś czas organizujemy wypady poza miasto. Jest to dobra okazja, aby wspólnie poznawać nowe tereny. Podczas takich spotkać oczywiście w celu nawiązania przyjaźni i znajomości zapraszamy członków wszystkich spacerów.

Staramy się oczywiście przeszkolić jak największą ilość osób, aby możliwości spacerowania z nami było jeszcze więcej.

KONTAKT:   Katarzyna Moskal
    kierownik sekcji
     

 e-mail

  nordicwalking@fan.org.pl

 tel.

  +48 501 158 301