Nordic Walking może być uprawiany niezależnie od wieku, płci, czy kondycji fizycznej, od sportowca wyczynowego po osoby będące w czasie rehabilitacji. Wspaniale uzupełnia efekty diet odchudzających, może też być uprawiany jako sport wyczynowy. Każdy może dozować, w jakim tempie chce lub może chodzić. Niezależnie od tempa ćwiczone są wszystkie mięśnie nóg i znaczna część mięśni w górnych partiach ciała. Do niektórych z licznych korzystnych efektów uprawiania tego sportu można zaliczyć:

  • podniesienie sprawności systemu krążeniowego,
  • rozluźnienie napięcia mięśni barków, szyi i grzbietu,
  • poprawa kondycji i koordynacji.

Nordic Walking jest nie tylko wszechstronnym sportem – to również sposób na miłe spędzenie czasu, rekreację w kontakcie z przyrodą. Chcemy by ten rodzaj aktywności fizycznej stawał się coraz bardziej popularny wśród Seniorów.

Wszystkie terminy spacerów podawane będą w kalendarzu oraz rozpisce spacerów na dany miesiąc. Dodatkowo podawane będą na początku miesiąca w newsie na stronie www.fan.org.pl oraz w mailingu rozsyłanych do uczestników zajęć. W przypadku dużego zainteresowania stworzone zostaną dodatkowe terminy.

Kontakt: Małgorzata Kubiszewska
kordynator klubu
e-mail: klubseniora@fan.org.pl
tel: +48 508 918 428

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl