Siatkarskie Mikołajki 2005”. Impreza ta miała miejsce w dniu 11.12.2005, podczas siatkarskiego popołudnia w Hali Orbita. Wtedy to zespoły Gwardii Wrocław podejmowały we Wrocławiu liderów tabeli Ligi Siatkówki Kobiet (Centrostal Focus Park Bydgoszcz) i Polskiej Ligi Siatkówki (BOT SKRA Bełchatów). Oba mecze przyciągnęły wielu kibiców. Na sali zasiadło około 3000 widzów, w tym ponad 800 osób, które były specjalnymi Gośćmi Mikołaja.

Celem współpracy obu Stowarzyszeń jest podejmowanie inicjatyw i realizacja działań na rzecz propagowania szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz jej znaczenia dla rozwoju, zachowania zdrowia i sprawności każdego człowieka.  Pragniemy propagować siatkówkę na najwyższym poziomie we Wrocławiu licząc, że nasze starania przyciągną jak największą ilość kibiców na zawody siatkarskie.

W tym celu wymyśliliśmy projekt pod nazwą „Serwujemy mega emocje„, który jest realizowany od roku. W ramach tego kilkuletniego programu, zorganizowaliśmy „Siatkarskie Mikołajki” dla dzieci i podopiecznych z dolnośląskich Domów Dziecka.

Impreza nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów. Skorzystaliśmy z pomocy Koncernu Energetycznego ENERGIAPRO S.A., który to w pierwszej połowie 2005 roku prowadził akcje pod tytułem ”Domy Pozytywnej ENERGII”. W pierwszej kolejności zaprosiliśmy właśnie podopiecznych z tych domów. Poparcie dla akcji uzyskaliśmy również we wrocławskim oddziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który pomógł nam powiadomić kolejne Ośrodki i Rodzinne Domy Dziecka. Powiadomione zostały również Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Informacja trafiła do ponad 1000 dzieci z całego Dolnego Śląska, oprócz tego zgłosiły się inne organizacje i ośrodki. Na nasze propozycje odpowiedziało ponad 800 osób.

 Ogółem w imprezie uczestniczyło prawie 3000 kibiców w tym 38 placówek:

  • 15 – Rodzinnych Domów Dziecka

  • 5 – Domów Dziecka

  • 10 – Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych i Ponad-gimnazjalnych

  • 2 – Uczniowskie Kluby Sportowe

  • 2 – Świetlice Osiedlowe

  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

  • Stowarzyszenie Osób Bezdomnych

  • Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

  • 3 Korpus Obrony Powietrznej

 Postanowiliśmy uatrakcyjnić standardowe zaproszenia. Po rozmowach z zawodnikami i zawodniczkami udało nam się odwiedzić niektóre z miejsc. 6 Grudnia siatkarze i siatkarki Klubu Sportowego Gwardia Wrocław odwiedziły w sumie 5 ośrodków (CEKiRON – Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z ul. Akacjowej, Dom Dziecka w Kiełczowie i dwa Rodzinne Domy Dziecka)

Ważnym czynnikiem reklamującym naszą inicjatywę, było wsparcie mediów. Informacja ukazała się również na stronach zarządzanych przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN (informacja ukazała się już na 10 dni przed siatkarskim popołudniem na portalach: www.gwardia.pl; www.siatkarska.gwardia.pl; www.fan.org.pl) w tych dniach zanotowaliśmy duży wzrost oglądalności.

Przed zawodami ukazał się artykuł w ogólnopolskiej prasie Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej, regionalnej telewizji TVP 3, a także w stacjach radiowych Akademickim RADIU LUZ i Radiu APLAUZ.

Media nie tylko informowały o imprezie, ale również informowały o tym, że się odbyła. W poniedziałek ukazały się informacje w ogólnopolskiej prasie Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej, Przeglądzie Sportowym, Sporcie, Fakcie. Także urywki z obu spotkań i imprezy pokazały stacje telewizyjne TVP 3, TeDe Telewizja Dolnośląska. Również stacje radiowe Akademickie Radio LUZ, Radio APLAUZ, 1 Program Polskiego Radia Wrocław.