24 listopada 2007 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN na zaproszenie klubu sportowego Olsza wybrali się do Olszyny na Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Naszym celem było propagowania Trikke i oczywiście dostarczenie uczestnikom i widzom dodatkowych wrażeń.

Jeszcze przed samym wydarzeniem zbieraliśmy same dobre opinie. Jeden z organizatorów, Marek Kordula powiedział nam, że na pewno będzie to niezapomniany dzień dla Olszyny i ma nadzieję, iż lekkoatleci z jego klubu odniosą sukcesy podczas biegu.

Bieg podzielony był na biegi mężczyzn kobiet i mężczyzn. Poza tym do wyboru były 3 długości torów, 800, 1000 i 1200 metrów. W zależności od predyspozycji i przygotowania każdy był przypisany na jedną długość. Niestety sportowcom biegu nie ułatwiała pogoda, gdyż od czasu do czasu padał deszcz. Jednak nie przeszkodziło im to w uzyskiwaniu kolejnych sukcesów. 
Przedstawiciele grupy FAN Trikke Club byli już na miejscu godzinę przed startem. Dzięki temu mogliśmy uprzyjemnić gościom czekanie na start. Chętnych nie brakowało, choć oczywiście wpierw musiały zostać przełamane pierwsze lody. Po godzinie prezentacji i nauczaniu, do jazdy na trikke przystąpiły miejscowe dzieci. Nasze trójkołowce zrobiły na nich bardzo duże wrażenie i po pewnym czasie trudno było oderwać ich od jazdy. Sami ustalali, kto, w jakiej kolejności jeździ i w jakim czasie. Każde z nich chciało mieć swoją chwilę zabawy.

Już około godziny 11.00 zaczęli zjeżdżać się wszyscy goście. Zjeżdżali się z całej Polski, również z Dolnego Śląska i Wrocławia. Każdy, kto przyjeżdżał nie mógł obojętnie przejść obok nas. Jeśli nie odważyli się wejść na urządzenie, to zadali pytanie i zobaczyli jak poruszają się na Trikke nasi przedstawiciele. Swoja obecnością zaszczyciła nas również sama Irena Szywińska, która również zaciekawiła się naszymi pojazdami. W połowie wszystkich biegów na nasze stanowisko przyszli goście z Czech. Choć byli oni po ciężkim i wyczerpującym biegu, chcieli spróbować swoich sił na Trikke. Odważył się na to nawet ich trener.

Jak widać nasza obecność wzbudziła duże poruszenie. Jest to kolejny dowód na to, iż warto być pionierem i promować nowe sporty, gdyż przynosi to duże efekty, a przede wszystkim radość i uśmiech wielu ludzi. Mamy nadzieję, że powrócimy jeszcze do Olszyny z naszymi kolejnymi propozycjami i zostaniemy równie dobrze przyjęci.

Podoba Ci się trikke?

Chcesz go wypróbować?

Zgłoś się do nas!

trikke@fan.org.pl